У МВС пояснили, навіщо вводити в Україні “кримінальні проступки”

Якщо Рада підтримає законопроект, то нетяжкі злочини, так звані дрібні кримінальні проступки, будуть розглядатися дільничними

<p style="text-align: justify;">Фото: hvylya.net</p>
 Закон про кримінальні проступки розвантажить слідчих від дрібних справ. Про це заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян заявив 22 листопада під час Міжнародної конференції “Кримінально-процесуальний кодекс України: проблеми застосування і перспективи удосконалення”, передає сайт “Сегодня” з посиланням на прес-службу МВС.

За його словами, відповідний проект закону вже розроблений МВС у співпраці з Національною поліцією України та Комітетом Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Кожен день в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань – ред.) реєструється близько трьох тисяч виробництв, з яких значна частина – дрібні правопорушення. В середньому навантаження на слідчого – 300 справ“, – зазначив Троян.

За його словами, якщо Рада підтримає законопроект, то нетяжкі злочини, так звані дрібні кримінальні проступки, будуть розглядатися дільничними, що дозволить істотно розвантажити роботу слідчих.

На його думку, швидке прийняття цього законопроекту посилить роботу слідства і знизить рівень злочинності.

01_41

У 2016 році з ідеєю кваліфікувати побутові злочини, як кримінальні проступки, виступив голова МВС Арсен Аваков.