У Мюнхені пройшла 52-га конференція з безпеки: Президент України двічі зривав оплески під час виступу

МюнхенМіжнародні партнери знову висловили повну підтримку Україні, а Петро Порошенко вирізнився емоційною та відвертою промовою: журналіст NK-Online.tv переповідає подробиці Мюнхенської безпекової конференції.

Джон Керрі у розмові з Петром Порошенком повідомив, що США підтверджує необхідність збереження санкцій щодо Росії з метою повного виконання нею Мінських домовленостей та припинення агресії проти України. Разом з тим Держсекретар США закликав до прискорення реформ та викорінення корупції в Україні.

Голова Європарламенту Мартін Шульц в ході зустрічі з Президентом України в рамках конференції з бехпеки заявив, що ЄС не зволікатиме з безвізовим режимом для України.

Про допомогу Україні у впровадженні реформ, а також про військову підтримку нашій державі говорили під час своїх виступів Президент Литви Даля Грибаускайте, Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг, Президент Польщі Анджей Дуда та інші політики.

На конференції виступав й прем’єр-міністр Росії. Дмитро Мєдвєдєв намагався запевнити світову спільному в тому, що військовий конфлікт в Україні має громадянський характер, сирійську проблему повинні вирішувати Росія і США удвох, а між РФ та західними країнами розпочалась холодна війна. Втім світові лідери сприйняли його слова скептично й знову ж таки стали на сторону України.

Відтак Президент Литви Даля Грибаускайте заявила: “Ми можемо говорити про гарячу війну, адже ми вже зараз бачимо вторгнення Росії до України, агресивні дії РФ в Сирії. Це не холодна війна, а гаряча.”

Прем’єр Франції Мануель Вальс закликав російського колегу Медведєва припинити авіаудари російських ВПС по цивільних особах у Сирії.

Держсекретар США Джон Керрі розкритикував виступ Мєдвєдєва та звинуватив Москву в “повторюваній агресії” в Україні та Сирії. Держсекретар закликав російських можновладців поважати суверенітет України та виконувати Мінські домовленості. Він вважає, що ніякої “холодної війни” не існує.

Саме через критику російської влади двічі зривав оплески й Президент України. Зокрема, Петро Порошенко заявив: “Ми живемо з Росією в паралельних всесвітах. Це агресія Путіна, а не громадянська війна в Україні. І це не громадянська війна в Криму, а російські солдати, які окупували нашу країну. І це не громадянська війна в Сирії, це бомбардування РФ цивільного населення в Сирії. Єдиний засіб зупинити агресора – це міжнародна солідарність. Ми дуже віримо у європейську єдність, трансатлантичну єдність та солідарність з Україною.”

Аналітики в цілому позитивно оцінили як позицію України в ході конференції, так і промову Петра Порошенка. Так, волонтер і блогер Денис Пятигорець назвав Президента “остаточно осмілілим“.

Політолог Олег Пономарь заявив: “Проукраїнська антиросійська Коаліція на чолі з США єдина і монолітна і буде стояти за Україну до переможного фіналу – санкції з Росії не знімуть, допоки не будуть виконані Мінські угоди і поки не буде повернення Криму. Всіх вразила сильна, дуже емоційна і в хорошому сенсі слова агресивна промова нашого Президента.”

Висловився на користь Президента і голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. Зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook посадовець зазначив: “На учасників Мюнхенської конференції сильне враження справив блискучий виступ Президента Порошенко, особливо на фоні лицемірної, незв’язної промови Медведєва. Головний меседж Порошенко – немає ніякої громадянської війни, а є агресія Росії проти України. Як тільки Росія забереться проблема вирішиться сама собою, Україна захищає не тільки себе, але і європейські цінності і всю Європу. Поки Україна займає таку активну і принципову позицію, Заходу буде дуже важко зняти санкції з Путінського режиму.