У НАТО офіційно визнали за Україною статус країни-аспіранта

Прагнення України до набуття повноцінного членства в НАТО відтепер офіційно затверджено і зі сторони організації. Північноатлантичний альянс надав Україні статус країни-аспіранта. Про це повідомляє офіційний сайт НАТО.

Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. Сьогодні чотири країни-партнери оголосили про свої прагнення (aspirations) до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна.

На сайті організації йдеться, що країнам, які задекларували свою зацікавленість у вступі до Альянсу, спочатку пропонується взяти участь у Інтенсифікованому діалозі з НАТО щодо їхніх бажань щодо членства та відповідних реформ.

Країни, що прагнуть вступити до НАТО, повинні продемонструвати, що вони здатні дотримуватися принципів Вашингтонського договору 1949 року та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. Очікується також, що вони відповідатимуть певним політичним, економічним та військовим критеріям, які викладені у Дослідженні 1995 року щодо розширення НАТО.