У “Нижньодніпровському” змусили браконьєрів повернути у водойму понад 7 тонн риби (Фото)

В ході проведення природоохоронних заходів в районі озера Збур’ївський Кут 8 березня 2017 року службою державної охорони Національного парку «Нижньодніпровський» було виявлено та зафіксовано грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням промислових знарядь лову, особами, які не мають дозволу на промисел) та порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду (порушення вимог режиму територій) посадовою особою одного з промислових рибалок області. Про це повідомляє прес-служба парку у соціальній мережі Facebook.

www.facebook.com/nppn.org.ua/

За фактом виявленого правопорушення складено протокол за ч.4 ст. 85, ст.. 91 КУпАП.
У правопорушника вилучена снула риба: карась сріблястий – 10шт., товстолоб – 7 шт., лящ – 7 шт., плоскирка – 281шт., плітка – 136шт., окунь – 131шт. Незаконним здобуванням водних біоресурсів на території природно-заповідного фонду завдано збитків на суму 84 056грн.
Повернуто до водойми виловлені тією ж особою живі водні біоресурси: карась сріблястий – 7 189кг., сазан – 108кг., білий амур – 44,6кг., чим попереджено завдання істотних збитків навколишньому природному середовищу.

Служба державної охорони Парку нагадує промисловим рибалкам, що відповідно до ст. 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», п. 4.7. Положення про національний природний парк «Нижньодніпровський», п. 2 Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2017 році, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.01.2017 № 5, спеціальне використання природних ресурсів у межах території Парку здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами у сфері охорони навколишнього природного середовища у межах лімітів, установлених Мінприроди.