У Новій Каховці підвели підсумки міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»

18-20  квітня у Новій Каховці відбувся  міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Міський етап гри ЦСТЕ «Данапріс» було проведено таким чином:

18 квітня  учасники змагалися на базі міського стадіону «Енергія»: 13 команд (104 учня) загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у програмі змагань.

На урочистому відкритті міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2018 році були присутні почесні гості: заступник міського голови Віктор Замковий, депутат Новокаховської міської ради Олександр Афанасьєв, уповноважений міського голови по спортивній роботі Віталій Задирко, заступник начальника відділу освіти Наталія Гмизіна, спеціаліст відділу освіти Вікторія Костенко, директор Новокаховської автомобільної школи товариства сприяння обороні України Наталія Залєтаєва, військовий комісар Дмитро Самойлов, старший лейтенант четвертого підрозділу військової частини А-1836 Максим Кулакевич.

У перший день змагань учасники команд виконували завдання конкурсів «Впоряд», де демонстрували практичні знання із стройової підготовки з індивідуальних дій та дій у складі рою. У конкурсі «Відун» учасники показали знання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України. На змаганнях «Стрільба» учасники демонстрували вміння стрільби з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом,   у конкурсі «Комплексна силова вправа» учасники продемонстрували силу, швидкість та витривалість.

Водночас зі змаганнями було проведено майстер-клас від військовослужбовців, в ході якого  всі бажаючі змогли спробувати розбирати та складати автомат АК–74.

Під час другого дня гри відбулося оцінювання двох творчих конкурсів – звітів «Добре діло» (про виконання завдань відповідно ідейним принципам лицарства) та конкурсу «Ватра» за темою «Слава героям», на який команди представили відеоматеріали творчо-мистецького звіту рою (мистецьку композицію).

Підсумковий день відбувся у лісовій зони. Заключні змагання включили в себе чотири види: силою та спритністю мірялися під час естафет «Перетягування линви», «Туристсько-спортивна смуга перешкод». Діти змагалися на пішохідній смузі перешкод з елементами військової підготовки; з надання першої долікарської допомоги та елементами рятувальних робіт. Взяли участь у тактичній грі на місцевості з елементами топографії і орієнтування. Учасники орієнтувалися на пересічній місцевості та виконували завдання на контрольних пунктах.

Цього дня всіх учасників гри частували козацькою кашею, яку приготували хлопці із громадської організації воїнів АТО «Біла стріла» (керівник Дмитро Марков). Тушонкою та крупою для приготування козацького кулешу забезпечив депутат Олександр Афанасьєв, який, перебуваючи у зоні АТО з акцією «Паска для солдата», отримав її від танкістів 57 бригади в знак подяки та для підтримки сил юних патріотів учасників «Джури». Польову кухню для приготування кулешу надав Новокаховський МВ ГУ ДСНС України. Також Новокаховським МВ ГУ ДСНС України було організовано цікавий майстер-клас для учасників гри та чергування пожежної машини протягом останнього дня змагань.

У перший і останній дні гри чергували бригади швидкої допомоги. Спокій та громадський порядок забезпечувало  громадське формування з охорони правопорядку «Чорний туман».

Кращою за сумою результатів всіх видів змагань та конкурсів стала команда «Соколята» НВК № 2  (директор Пуляєва Є., представник команди Корнійчук В., вчитель фізичного виховання НВК №2, капітан команди Савченко Євгеній, 10-А клас, НВК №2), яка і поїде захищати честь нашого міста на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2018 році, який відбудеться на початку червня 2018 року.

Призерами Гри також стали:

ІІ місце – «Орлята» НКТЕЛ (директор Долецька Т., представники команди Давидов І., вчитель історії та захисту Вітчизни НКТЕЛ, капітан команди Лунін Данило, учень 10 – А класу);

ІІІ місце – команда «Степові вовки» ЗОШ № 10 (директор Коткіна Т., представники команди Заболотній С.В., вчитель історії  ЗОШ № 10, Суров А., вчитель фізичного виховання ЗОШ № 10, капітан команди Нікулін Ростислав, 10 класу).

Безпосередньою організацією гри займався колектив Центру спорту, туризму та екскурсій «Данапріс» Новокаховської міської ради (в.о. директора Нікітіна Л.Л)

Дуже велику допомогу в суддівстві та організації надали заступники головного судді з видів: Бойко П.А (директор ДЮСШ), Лісовська І.Є. (директор БДТ),  Васільєва А.В. (директор СЮТ), Нікітіна Л.Л. (в.о. директора ЦСТЕ «Данапріс»), Борт О.Д. (керівник гуртків ЦСТЕ «Данапріс»), Шатохін В.В. (керівник гуртків ЦСТЕ «Данапріс»), Рущинська О.Ю. (керівник гуртків ЦСТЕ «Данапріс», заступник з виховної роботи НКТЕЛ), Корабейніков Л.А. (вчитель захисту Вітчизни, ЗОШ № 6), комендант змагань Дорош О.В. (керівник гуртків ЦСТЕ «Данапріс»). Також у суддівстві деяких змагань міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») активно допомогла громадська організація «Південна варта» та вихованці гуртків Центру спорту, туризму та екскурсій «Данапріс» Новокаховської міської ради. Окрема подяка Корсунській ЗОШ (директор Дук С.О.) за надання линви для проведення змагань.

Призерів  нагородили почесними грамотами відділу освіти та солодкими призами – тортами, які надала Наталія Залєтаєва. Переможці отримали кубок від відділу освіти Новокаховської міської ради.

Дякуємо всім, хто допомагав у підготовці, організації та суддівстві гри та вітаємо призерів! Переможцям зичимо успіху у обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2018 році!

 

Перехресна Галина, головний суддя міського етапу гри «Джура»