У Новій Каховці почали оформлювати нові «внутрішні» паспорти

Як ми вже повідомляли нашим читачам, згідно з законодавством України з 1 січня 2016 року в державі запроваджено оформлення і видачу паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (ID-картки).паспорт11 січня Міграційна служба Херсонщини також розпочала прийом громадян, бажаючих оформити документ нового зразка.

– На першому етапі, до прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту, та згідно чинного законодавства, ID-картка оформлюватиметься безкоштовно громадянам, що досягли 16-річного віку, тобто тим, хто оформлює паспорт вперше, – розповіла завідуюча Новокаховською МС УДМС України в Херсонській області Світлана Кулик. – В регіоні, окрім функціонуючих на сьогодні 7 робочих станцій, додатково встановлено ще в 7 районах, а саме: Каланчак, Чаплинка, Скадовськ, Гола Пристань, Велика Олександрівка, Берислав, Каховка. Згодом всі райони області будуть оснащені відповідним обладнанням.

Для оформлення першого паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку необхідно звернутися до територіального підрозділу міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання та надати свідоцтво про народження. В разі, якщо за місцем реєстрації 16-річного громадянина у відповідному територіальному підрозділі міграційної служби встановлено обладнання для оформлення паспорта у вигляді пластикової картки, особі буде оформлено паспорт нового зразка з безконтактним електронним носієм (далі – БЕНом).

Громадянам, які через свої релігійні переконання відмовляються від БЕНа, за їх письмовою заявою видаватимуться паспорта, що не містять БЕНа.

Херсонщина в достатній кількості забезпечена паспортами старого зразка (книжечками), тому у підрозділах де немає необхідного обладнання, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти-книжечки.

Тим, хто звертається для оформлення паспорта не вперше (у зв’язку з втратою або псуванням), також до прийняття законопроекту видаватимуть паспорти старого зразка.

Вартість нового паспорта наразі не затверджена законодавчо, додала Світлана Володимирівна. Обмінювати паспорт на ID-картку не є обов’язковим, громадяни можуть і надалі користуватися діючими на сьогодні паспортами.

Головними перевагами нового паспорта є захищеність від підроблення та можливість у подальшому, з розвитком електронних сервісів, отримувати якісні, прозорі та швидкі послуги. Поступова заміна паспортів-книжечок на нові ID-картки відбуватиметься впродовж найближчих 5 років.