У Новій Каховці презентували “інструкцію” підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва

Вчора, 19 листопада, у Новій Каховці, в конференц-залі “Maxim Marine”,  відбулась презентація  “Білої книги”: публічне обговорення політики розвитку малого та середнього підприємництва (МСП). 

“Біла книга” – це дослідження, що описує й аналізує найважливіші аспекти політики держави щодо підтримки й розвитку малого та середнього підприємництва.

Презентували роботу гості, які в Новій  Каховці  з подібними візитами вже не вперше: економічний радник Програми USAID ЛЕВ, голова правління  ГО “Інститут еконномічних досліджень та політичних консультацій” Ігор Бураковський та Оксана Кузяків, координатор аналітичного компоненту Програми USAID ЛЕВ. Участь в обговоренні актуальних і важливих тем взяли представники місцевої влади, бізнесмени, підприємці, незалежні експерти.

Першими присутніх привітали міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко та керівник громадської організації «Агентство регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Павло Ярмій. IMG_1988

“Велика подяка  за те, що вас зацікавила саме Нова Каховка, – наголосив В. Коваленко, звертаючись до гостей. – Можу запевнити: тут ви знайдете порозуміння, підтримку, а головне – бажання вчитися і діяти! Як тільки ви глибше зрозумієте представників малого і середнього бізнесу, які ведуть діяльність на цій території, ви впевнетесь –  це не формальна зустріч, а знання, що несете ви, мов зерно впадуть на благодатний ґрунт”.

У своєму виступі І. Бураковський головним чином зупинився на оцінці діяльності державних органів (зі сторони підприємців), перешкодах для МСП ( в тому числі впливові на ситуацію подій на сході країни), інструментах державної підтримки, галузях економіки, що потребують пільг.

Говорячи про результати досліджень, він зазначив, що більшість опитаних працівниками інституту представників МСП негативно оцінюють інститут держави: для 64,1% підприємців вона є перешкодою бізнесу, а 25, 6% – ворогом бізнесу. Лише 10, 3% опитаних підприємців, за словами спеціаліста, назвали державу пертнером бізнесу. І презентована  “Біла книга”, а також ряд проектів інституту покликані змінити й поліпшити цю ситуацію. У документі представлено бачення того, якою має бути інституційна структура реалізації політики.  Тобто, пропонується створити спеціальний уповноважений орган, який втілюватиме державну політику у сфері МСП.

P.S. Напередодні візиту до Нової Каховки  команда проекту USAID ЛЕВ (Лідерство в економічному врядуванні) зустрілася з представниками Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів Херсонської ОДА та домовилися про співпрацю. Спільними зусиллями  готуватиметься експортний профайл Херсонської області, а також регіональна  експортна стратегія. Тож співпраця обіцяє бути плідною і довгостроковою.
IMG_1978 IMG_2013
IMG_1991IMG_1984 IMG_2004