У Новій Каховці проходить тиждень дитячої книги

В бібліотеках Новокаховської бібліотечної системи розпочався  Всеукраїнський тиждень читання. В закладах  проходять цікаві і різноманітні заходи.2

23 березня в міській бібліотеці для дітей відкрив свої двері незвичайний магазин, який бібліотекарі так і назвали «Бібліоцукерня: вітамінки настрою». Завітали до бібліотеки у гості учні дев’ятого класу гімназії, щоб «продегустувати»  нові книжки, якими поповнився бібліотечний фонд. Загалом, це був «український» день, бо читачі знайомилися із літературою про Україну та українців, але «смакувала» молодь й сучасні книжки про ровесників, де й «про те саме, й про проблеми» (саме так запитували у бібліотекарів дівчатка про такі книжки). А кожна книжка викликає певний настрій. Про свою країну та її видатних синів слухали діти з повагою та гордістю. Розповідь про незвичайні куточки України викликала захоплення та цікавістью. Вірші Ліни Костенко читали з ніжністю, слухаючи задумливо та, замислившись про щось своє.

Обговорюючи прочитане, дітям ставилися питання, за відповідь на які вони отримували цукерку, прикріплену до книжки, що містила відповідь. І хоч уже дев’ятикласники, та настрій панував веселий, як у малечі. Адже і про корисне слухали, й смаколики отримали.

25 березня бібліотекарі міської бібліотеки №2 запросили учнів 4-Б класу СЗОШ №8 до літературного кафе «Майстри пера дітям». Бібліотекар Усачова В.О. познайомила дітей з творчістю дивовижної жінки, «Андерсена нашого часу», дитячої письменниці – Астрід Ліндгрен. Багато цікавого дітлахи почули про дитинство авторки, з під пера, якої вийшло близько 80 творів для дітей. Дізналися також про історію виникнення найпопулярніших героїв книг, таких, як: “Пеппі Довга Панчоха”, “Карлсон”, який живе на даху. Багато посмішок викликали, зачитані найвідоміші цитати з її книжок. Також хлопчики та дівчатка мали можливість відвідати хоча б віртуально, за допомогою презентації, дитячий музей казок Астрід Ліндгрен. Для закріплення матеріалу, діти відповіли на питання вікторини за творами письменниці.  У Новолагерській сільській бібліотеці Тиждень розпочався 26 березня, заходом під назвою «У світі книги». Діти різного віку демонстрували свої таланти не лише як читці віршів, уривків з творів, прислів’їв та приказок, висловлювань відомих людей про книгу та читання, а ще й як актори, розігруючи сценку про те, як читачам слід поводитися з книгами. Було весело і по-домашньому затишно.

1 3 4 5 6 

Н.С.Зарудна, заступник начальника відділу культури і туризму