У Новій Каховці стартував міжнародний конкурс “VIVAT, MUSICA!”

Сьогодні, 26 травня, у Новій Каховці відбулось урочисте відкриття ХV Міжнародного конкурсу академічного мистецтва юних VIVAT, MUSICA!”.Изображение-014

Від перших хвилин музика, здавалось, заполонила весь простір й луною розлилася далеко за межі  простору й часу, до самих сокровенних глибин людської душі.

За традицією, перед офіційним відкриттям дитячий хор виконав гімн «Віват, музика!».

   Почесне право відкрити конкурс надали керуючому справами міськвиконкому Василю Акуленку.Изображение-030 Привітавши усіх, він зачитав текст привітання від міського голови Володимира Коваленка, який не зміг бути присутнім на відкритті:

Шановні учасники конкурсу

VIVAT, MUSICA!”!

 Від щирого серця вітаю Вас зі святом класичного мистецтва! Гордий, що цей захід впродовж 15 років об’єднує юні таланти з різних куточків нашої України та інших країн світу саме у нашому місті – Новій Каховці!

 Я підтримував і завжди буду сприяти в проведенні конкурсу, адже він відкриває нові яскраві зірочки серед юних виконавців та композиторів, піднімає майстерність виконавського мистецтва до вищих щаблів творчих досягнень.

  Бажаю юним конкурсантам блискучих виступів, радості у  спілкуванні,  гучних оплесків, щасливої долі, а гостям захоплених вражень від музики і від нашого чарівного міста!

 До  присутніх гостей, містян, учасників конкурсу, членів журі, організаторів з привітальними словами звернулися: начальник відділу культури і туризму Віра Іванова, екс-президент конкурсу Любов Працюк, президент конкурсу Галина Ходос, голова журі Богдана Фільц, композитор, музикознавець, заслужений діяч мистецтв України, Валентина Кузик, член журі, музикознавець, Лауреат Премії М.Лисенка, доктор філософії, представник Новокаховської єпархії, протоієрей Іларіон, а також постійні спонсори конкурсу ПАТ «ДМК «Таврія», медичний центр «Богдан».Изображение-039

Изображение-052Музичні вітання лунали від Дитячих хорів школи мистецтв та музичної школи, зразкового вокального ансамблю ДМШ «Домісолька», народного ансамблю скрипалів ДШМ «Ренесанс», тріо саксофоністів, вокалістки Анастасії Хахалєвої та інших  виконавців.Изображение-046

Впродовж наступних трьох днів конкурсанти змагатимуться за пальму першості, тож бажаємо їм сил, наснаги та чесної творчої боротьби. Нехай перемагає мистецтво! А вам, шановні читачі, нагадуємо  програму конкурсу.

27 травня о 10.00 – конкурсні прослуховування учасників: піаністів.

28 травня о 10.00 – конкурсні прослуховування учасників: струнників, народників, духовиків, ансамблів.

29 травня о 10.00 – репетиції учасників; о 18.00 «Концерт з оркестром»;

30 травня о 12.00  – святковий концерт переможців. Нагородження, закриття конкурсу та прес конференція.

Изображение-032 Изображение-023Изображение-043 Изображение-044 Изображение-059