У Новій Каховці відбулась міська конференція лідерів учнівського самоврядування

18 жовтня на базі Новокаховської ЗОШ №1 відбулася ХI міська звітно-виборча  конференція учнівського самоврядування.  На заході були присутні  94 учня та 14 педагогів-кураторів. Основними завданнями її   було підбити  підсумки  діяльності  міської ради учнівського самоврядування (МРУС)  за минулий навчальний рік, обрати і затвердити новий  склад учнівської ради на 2017-2018 та обмінятися досвідом.

На конференції головувала Валерія Подольська (учениця НКТЕЛ), яка оголосила порядок денний і запросила до слова виступаючих.

З доповіддю про організацію таких заходів, як  конкурс «Валентин і Валентина», фестиваль патріотичної пісні «З Україною в серці» та соціальний квест  «Рада – це ми!» виступили  Володимир Панченко (учень ЗОШ №2) та  Таїсія Гузь (учениця СЗОШ №8).

З досвіду роботи учнівського врядування з питання  «Благодійність, як засіб розвитку ініціативності учнівської молоді» розповіла Єфименко Ізабелла (ЗОШ №3). Хочемо відзначити, що тема волонтерського руху стала провідною  минулого року, адже радою було організовано та проведено 7 благодійних акцій, на які  миттєво відгукувалися учні всіх шкіл. Міська рада учнівського самоврядування висловлює подяку всім, хто брав участь в   акціях, адже все, що ми робимо, ми робимо на благо нашого міста.

Цього року звіти про корисну  справу учнівського самоврядування патріотичного або соціального спрямування та технології їх проведення представили ЗОШ №3, ЗОШ №7 та НКТЕЛ. Представники третьої та сьомої школи  розповіли  про участь  у Всеукраїнському  освітньому проекті «Відкривай Україну». З лютого до середини квітня 2017 року команди втілювали у життя міський проект, а у травні стали учасниками  регіонального фестивалю у Запоріжжі. Результати діяльності учасників проекту, всі присутні  змогли побачити в залі на екрані: учні ЗОШ №3 розмістили у місті урни для сміття та яскраво їх розфарбували. Втілити дитячу ідею у життя допомогла влада міста та комунальне підприємство «НК Екосервіс».  Учні  ЗОШ №7    в  рамках Всеукраїнського освітнього проекту  «Відкривай Україну» розфарбували дитячий майданчик у міському парку  Таврійська «Східний».

Представники НКТЕЛ  розповіли всім присутнім про їхню участь у Всеукраїнському форумі  патріотичних справ української молоді «Ми українці». В Києві   наші   ліцеїсти  поділилися з учасниками фіналу своїм досвідом  на тему «Цікаві форми роботи учнівського самоврядування.  Нестандартні форми».

 Наприкінці конференції  лідерів учнівського самоврядування привітав   міський голова Володимир Коваленко, який сказав, що робота міського учнівського врядування, це налагоджений механізм, а діти серйозно і по-дорослому ставляться  до своєї справи. «Я люблю людей, які опікуються і переживають за чистоту нашого міста, за  малечу, за людей похилого віку, за учасників АТО. Пройде років з десять і ви будете відповідальними не тільки за наше місто, а й за країну!»,  –  наголосив  Володимир Іванович. Начальник відділу освіти Оксана  Якубова, в свою чергу, звернулася до міської ради учнівського самоврядування: «На чолі з МРУС учні шкіл міста беруть активну участь в різноманітних акціях, а Рада  йде завжди  попереду всіх заходів. Ви теж волонтери, ви перша ланка в допомозі, чи то  дітям інфекційного відділення, чи то сім′ям потребуючим допомоги, чи то бездомним тваринам».

Конференція заклала основи подальшої діяльності міської ради УС. Члени ради визначилися з основними питаннями планування роботи на 2017/2018 навчальний рік в  цілому: навчання нових членів ради, заохочення дітей до реалізації  цікавих та корисних  проектів. Адже через роботу в раді, через участь у міських  заходах можна відчути своє значення, зрозуміти, що своїми вчинками ми можемо зробити наше місто кращим і допомогти людям, які потребують нашої підтримки.

 

О. Копил, педагог-куратор Міської ради учнівського самоврядування