У Новій Каховці відбулось засідання робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення

зарплата24 листопада  у приміщенні виконкому Новокаховської міської ради, під головуванням заступника міського голови Сергія Давидюка, відбулося  чергове засідання міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

Про це “НК онлайн” повідомила начальник Новокаховського УПСЗН Олена Стоянчук.

До складу комісії були залучені представники об’єднаної державної податкової інспекції у м. Нова Каховка, Новокаховського міського центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, міського управління державної служби надзвичайних ситуацій України в Херсонській області, міського відділу статистики.

Відкриваючи засідання заступник міського голови С. Давидюк наголосив на тому, що проблема легалізації праці залишається на сьогоднішній день дуже актуальною і є однією із пріоритетних напрямків роботи виконавчого комітету Новокаховської міської ради. Від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, утримання місцевої інфраструктури та забезпечення благоустрою міста Нова Каховка.

Заступник начальника Новокаховської ОДПІ С. Заруденець доповів, що впродовж січня-жовтня поточного року робочою групою було проведено 416 обстежень. В ході обстежень проводиться роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо обов’язкового оформлення трудових відносин із найманими працівниками та недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Крім того, наголошується про відповідальність роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення та недотримання законодавства з оплати праці. За результатами обстежень та внаслідок роз’яснювальної роботи оформлено трудові відносини з 265 найманими працівниками.

Головуючий дав відповідні доручення присутнім та закликав продовжити роботу щодо інформування населення про переваги отримання легальних доходів, офіційного працевлаштування та підвищення рівня заробітної плати.