У Новій Каховці відбулось засідання робочої групи з питань легалізації оплати праці

21 березня у приміщенні Новокаховського міськвиконкому, під головуванням заступника міського голови С. Давидюка,  відбулось  чергове засідання  робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

 До складу комісї залучені представники, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, об’єднаної державної податкової інспекції, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Херсонської області, міського відділу статистики, міського відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Були розглянуті  результати роботи міської робочої групи з питань легалізації оплати  праці та зайнятості населення.

З початку року було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 6 суб’єктами господарювання. За результатами проведеної роботи було виявлено та  легалізовано 17 найманих працівників. За результатами засідання комісії були надані відповідні протокольні доручення.

Звертаємося  до роботодавців, і до працівників. Нелегальна зайнятість та її наслідки – це суттєва проблема, і без спільних зусиль її не вирішити. Не піддавайтеся спокусі оманливої «простоти» і «зручності» неоформлених трудових відносин. Зарплата «в конверті» – це не тільки порушення  чинного законодавства, а й ілюзія блага для того, хто її отримує. Адже,  не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. І тоді вже допомогти не зможе ніхто – ні профспілки, ні суд, адже працівник віддав перевагу тимчасовому благу – зарплаті «в конверті».

Управління праці та соціального захисту населення,

Головне управління Держпраці у Херсонської області