У Новій Каховці відбувся “круглий стіл” на тему: “Дерегуляція підприємницької діяльності”

8 червня на базі Консультаційного центру Новокаховського міського відділу обласної служби ДСНС відбувся “круглий стіл”  з приводу дерегуляції підприємницької діяльності за участі керівництва обласної служби ДСНС, органів місцевого самоврядування, податкової інспеції Державної фіскальної служби, бізнесу та громадських організацій підприємців м. Нова Каховка.

Зі вступним словом перед присутніми виступив заступник начальника Головного управління ДСНС області Володимир Бєляєв, який наголосив: «Головна мета сьогоднішнішнього зібрання – надання роз’яснень щодо вимог чинного законодавства у проведенні змін у системі дерегуляції підприємницької діяльності, зокрема у сфері пожежної та техногенної безпеки, які в певній мірі направлені на зменшення тиску на бізнес зі сторони контролюючих органів».

Представники обласної служби ДСНС детально зупинилась на тких напрямках, як  процедура подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання; основних положеннях нових нормативних актів з питань надання послуг протипожежного призначення, а також розповіли про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду та озвучили перелік підстав на здійснення позапланових перевірок. Зокрема, декларація подається суб’єктом господарювання до державного адміністратора або центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, і реєструється дозвільним органом на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня її надходження. Особи, які подали декларацію, несуть передбачену законом відповідальність за достовірність даних, зазначених у поданій декларації.

Представник фіскальної служби Сергій Заруденець наголосив на необхідності реєстрації бізнесу після чого видається свідоцтво приватного підприємця, на тому, що кожен має право обрати загальну або спрощену систему оподаткування, а віднедавна саме органи місцевого самоврядування здійснюватимуть перевірку трудових відносин на суб’єкті господарювання.

Загалом усі заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки підприємств повинні виконуватись під чітким контролем керівників. Зі свого боку обласна служба ДСНС та Новокаховський міський відділ відомства готові до плідної співпраці із суб’єктами господарювання, які мають бажання провести заходи державного нагляду (контролю) з метою своєчасного усунення порушень та отримання професійних рекомендацій з поліпшення стану пожежної та техногенної безпеки, а також надання відповідних консультацій та проведення семінарів з метою ознайомлення з основними небезпеками у відповідній галузі та методами поліпшення стану пожежної та техногенної безпеки на об’єктах.