У Новій Каховці відбувся семінар-практикум, присвячений роботі психологів з батьками учнів

Спілкування психолога з батьками школярів, як правило, має епізодичний характер. Але воно є складовою виховних умов, в яких перебуває дитина, і необхідне для надання своєчасної психологічної допомоги учасникам виховного процесу. У період шкільного дитинства сім’я суттєво впливає на психічний та соціальний розвиток учня.

 Про це йшла мова на семінарі-практикумі «Робота психолога з батьками учнів», який відбувся  21 лютого на базі ЗОШ № 4 (директор В.Барсук), – розповідає методист ММК Тетяна Лемешева. – Психологи шкіл обмінялись досвідом використання різних форм та методів роботи з батьками.

Родзивіло М., практичний психолог ЗОШ № 4, розповіла про роботу «Школи молодих батьків» та «Школи батьків майбутніх першокласників».

Бага Л., практичний психолог  ЗОШ № 10, поділилася з присутніми досвідом застосування вправ для організації  тренінгової роботи з батьками.

Питання «Види консультування» висвітлила Асанова І., практичний психолог ЗОШ № 5. Батьки здебільшого не мають спеціальної психологічної або педагогічної освіти, проте питання виховання дітей, техніки налагодження стосунків у сім’ї, взаєморозуміння дорослих і дітей, аналіз почуттів — усе це дуже цікавить батьків. Відтак приведення їхніх знань та навичок до певної системи потребує систематичної  спільної роботи всього  педагогічного колективу школи. Що ж до шкільного психолога, то робота з сім’ями учнів має становити окремий важливий напрям його професійної діяльності.