У Новій Каховці відбувся семінар учителів-логопедів

21 березня на базі гімназії  Новокаховської міської ради відбувся міський семінар учителів-логопедів загальноосвітніх навчальних закладів.

   Спеціаліст відділу освіти, куратор логопедичної служби Марина Скрипнікова, яка відкрила семінар, повідомила, що чисельність дітей, які потребують корекційної логопедичної допомоги щороку зростає й порушення мови дітей  виявляються у несформованості всіх операцій мовної діяльності. Недостатня сформованість усного мовлення, оптико-просторового сприйняття ведуть до порушень писемного мовлення. У зв’язку з цим виникає потреба усунення даних проблем в учнів молодших класів, тому, безперечно, актуальною була тема семінару: «Попередження дисграфії в учнів-логопатів».

  Керівник методичного об’єднання вчителів-логопедів Лілія Шевченко  розкрила основні причини, симптоми, фактори ризику, прояви дисграфії, тобто часткового розладу у процесі письма, що проявляється у вигляді стійких, типових і повторюваних помилок у письмі, які не зникають самостійно, без цілеспрямованого навчання.

 Як саме відбуваються корекційні логопедичні заняття, які використовуються  вправи, завдання, ігри показала учитель-логопед Наталія Долгополова. В процесі  роботи  учні 1-х класів  із задоволенням виконували вправи із дзеркалом, грали в мовні ігри, проговорювали скоромовки, малювали,  складали речення, працювали з різноманітною яскравою наочністю й роздатковими матеріалами.

 Учитель-логопед Дар’я Стасюк (як спвіавтор) презентувала методичку «Діагностика лексичної сторони мовлення у молодших школярів із затримкою психічного розвитку».

В процесі обговорення семінару розроблені рекомендації для батьків та вчителів по подоланню  утруднень, тому що лише при системній спільній роботі, корекційна логопедична робота буде мати   ефективний результат.