У Новій Каховці відбувся воркшоп  «Страхи у дітей та дорослих. Як їх подолати?»

 Страх забирає у нас здатність розпоряджатися тими коштами, які розум пропонує нам на допомогу .

                                                                                              Даніель Деффо

 6 квітня  в ДНЗ яслах-садку №8 «Черемушки» Новокаховської міської ради (завідувач Тихонова З.М.) практичним психологом Нікуліною Тетяною Володимирівною  проведено воркшоп на тему  «Страхи у дітей та дорослих. Як їх подолати?».

 Страх є невід’ємною частиною життя кожної людини. Він виникає в момент виникнення ситуації, яка може загрожувати людині або нести неприємні для нього наслідки. Страх можна класифікувати як сигнал, що спонукає до самозбереження і подолання небезпеки. По суті своїй страх є позитивною якістю. Але коли людина накопичує багато страхів, то і життя її перетворюється на суцільний жах. Тож, як допомогти дорослому чи дитині  позбутися, або  хоча б зменшити свої страхи намагалися навчитися педагоги–учасники воркшопу «Страхи у дітей та дорослих. Шляхи їх подолання».

Практичний психолог Тетяна Нікуліна ознайомила присутніх із різноманітними  методиками  по корекції та профілактиці  страхів.

У своїй роботі використала аутотренінг, ігротерапію «Зобрази мій страх»казкотерапію  «Казка по колу про страх», методику прогресивного м’язового розслаблення,  медитацію  за уявою. Методика «Намалюй свій страх» та символічне знищення страху сприяла подоланню негативних переживань, зниженню емоційної напруги в педагогів.

Ще одним із видом роботи з подолання страхів є лялькотерапія. Тож своєрідною родзинкою воркшопу стало творче завдання:  виготовлення ляльки-мотанки – оберегу людської душі. Майстер-клас з виготовлення ляльки провела помічник вихователя групи раннього віку №8 «Капітошка»  Людмила Ігорівна Родимушкіна.  Люди, яким довелося працювати з традиційною народною лялькою, відзначають позитивний вплив процесу  виготовлення ляльки на психіку людини. Виготовлення ляльки-мотанки – це своєрідна психотерапія, що допомагає зняти певні психологічні травми.

Під час рефлексії заходу педагоги активно ділилися своїми емоціями та враженнями від воркшопу, дякували за отриманні вміння,  знання й навички, за подарунок ляльки зробленої  власноруч.

 

Тетяна Нікулінапрактичний психолог ДНЗ я/с №8