У Новій Каховці відбувся ювілейний фестиваль народної музики «Чумацький шлях»

Вчора,12 травня, у Палаці культури Нової Каховки відбувся регіональний фестиваль-конкурс народної музики «Чумацький шлях».

Захід започатковано у 1998 році за підтримки  виконавчого комітету, обласного управління культури, Центру народної творчості. Вперше фестиваль відбувся на базі нашого Палацу культури і  став однією з найяскравіших подій у культурному житті не лише міста, а й всієї Херсонщини. Проводиться з періодичністю один раз в два роки. І за цей час встиг об’єднати митців народної музики з Харківської, Миколаївської, Полтавської, Житомирської, Рівненської, Хмельницької та Херсонської областей. Цього року «Чумацький шлях» відзначив 10-річний ювілей. А участь в ньому взяли музиканти з Херсонщини, Вінничини та Полтавщини.

Кращі колективи визначали за трьома категоріями: «Оркестри народних інструментів», «Ансамблі народних інструментів» та «Троїсті музики».

Оцінювало вміння учасників професійне журі, до складу якого увійшли: Віталій Скакун (народний артист України, художній керівник Полтавського симфонічного оркестру, член Національної спілки композиторів України), Володимир Капелюшник (в. о. директора обласного центру народної творчості), Олена Новаковська (заслужений працівник культури України, викладач Херсонського училища культури), Лариса Варега (провідний методист Херсонського обласного Центру народної творчості).

Музикантів, гостей та всіх присутніх у залі  привітали міський голова Володимир Коваленко та начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна. Мер побажав учасникам творчих успіхів, а голові журі – Віталію Скакуну – вручив подарунок від Дому марочних коньяків «Таврія».

Звертаючись до зали, Володимир Іванович відзначив  неабикий талант учасників цьогорічного фестивалю та звернув увагу, що «поціловані Богом» музиканти виконують дуже важливу місію – мистецько-просвітницьку, збагачують українське культурне насліддя. І справді, вже  від перших виступів глядачів зачаровували калейдоскопом  музичних вмінь. Виконували  Шостаковича, Хачатуряна, Скорика, обігрували народні композиції у власній адаптації. І відкрив фестиваль народний оркестр народних інструментів новокаховського Палацу культури під керівництвом Василя Яротника.

Джерело: radionk.com.ua