У Новій Каховці відкрито скульптурну композицію, присвячену захисникам України (Фоторепортаж)

14 жовтня, новокаховчани вшанували  пам’ять героїв нашої Батьківщини відкриттям скульптурної композиції захисникам України  всіх часів, які присвятили своє життя боротьбі за її волю та  незалежність. Дата 14 жовтня, як відомо, для  державного свята була вибрана не  випадково, адже саме  сьогодні щороку українці відзначають  Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків.

Скульптурна композиція, яка  відтепер розташовується на  проспекті Перемоги неподалік від училища №14, встановлена за ініціативою міського голови Володимира Коваленка та громадської організації  ветеранів та учасників АТО «Біла стріла» (керівник Дмитро Марков). Варто відзначити: ідея композиції – це колективне рішення міської влади, комунальних підприємств та громадських організацій міста. А втілили цей задум у  в життя  працівники комунального підприємства «НК Екосервіс» (В. Нікулін).

Розпочались урочистості з нагоди свят зі спільного виконання Державного Гімну України.

Чисельну громаду, яка зібралась на захід, привітали мер Володимир Коваленко, голова міської організації Ради ветеранів  Дмитро Папуша, керівник ГО «Біла стріла» Дммитро Марков, секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай.

Почесне право відкрити скульптурну композицію надали міському голові В. Коваленку, ветерану Другої світової війни, учаснику  бойових дій, полковнику у відставці Степану Тимофійовичу Міненку,  очільнику ГО «Біла стріла» Дмитру Маркову  та головному осавулу Херсонсько-Таврійського краю Леоніду Леонтьєву.

Згодом усі присутні стали свідками  ще однієї радісної та глибоко символічної події:  учнів школи №5, за традицією, яку у закладі підтримують із року в рік,  посвятили в козачата. Юні хлопці та дівчата дали урочисту клятву та пообіцяли шанувати і примножувати одвічні українські традиції. Міський голова та головний осавул вручили майбутнім козакам і козачкам відзнаки та солодощі.

В день захисника України в урочистій атмосфері відзнаки Президента України «За Гуманітарну участь в антитерористичній операції»  вручили  Анатолію  та Олександру Обельцю. Медалі «Патріот України» від громадських організацій ветеранів бойових дій та воїнів АТО «Біла стріла», «Кордон» та «Щит» отримали волонтер  Олександр Пилипенко та Анатолій Обелець. Медаллю «За відродження України» нагородили голову  Міжнародного благодійного фонду «Дитяче майбутнє» Сергія  Скорика.

У цей день не можна не згадати тих, хто поклав життя за наші мир та спокій. За останні буремні роки Нова Каховка зазнала  трагічних втрат. Захищаючи свободу і незалежність України,  на сході  загинули наші земляки Сергій Підгорний, Віталій Галета, Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко, Валерій Вахненко, Василь Артамкін. Їхню світлу пам’ять та всіх тих, хто так само віддав життя за Батькіщину, присутні вшанували хвилиною мовчання. Ветерани АТО та молодь міста поклали вінки на могили загиблих військових.

За вікову історію  становлення української  держави наша земля не один раз  закликала своїх синів стати на її захист. Мільйони людей і нині вірять, що небо над нашою ненькою-Україною  зовсім скоро буде мирним, адже його оберігають славні воїни. Тож вітаємо їх! І нехай  над нашою Батьківщиною майорить мирна блакить!

До вашої уваги фоторепортаж з відкриття архітектурної композиції та урочистостей з нагоди Дня захисника України, українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.