У Новокаховській ОТГ оголошено карантин

Як повідомляє Новокаховська міська рада, 11, 12 та 13 березня відбулися засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протоколи №5 від 11.03.20р., №6 від 12.03.20р. та №8 від 13.03.20р.).

На порядку денному – питання забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій, попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19).

За інформацією Новокаховського міського відділу ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», показник захворюваності на грип та ГРВІ серед містян становить 1976,3 на 100 тис. населення, що перевищує епідемічний поріг на 186,3%.

З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ, попередження розповсюдження коронавірусної інфекції з 12 березня до 3 квітня 2020р. на території Новокаховської міської ради оголошено карантин, який передбачає низку обмежувальних заходів (розпорядження №4 від 11.03.20р.).

Так, на цей час призупиняється навчальний процес в учбових закладах міста, а також відвідування дітьми дошкільних закладів. Відділу освіти запропоновано внести корективи навчальних процесів освітніх програм, організувати навчання з використанням можливостей дистанційної освіти, інтернет-ресурсів тощо.

Керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-IV рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів необхідно передбачити у гуртожитках приміщення для ізоляції студентів з ознаками захворювання на грип та ГРВІ.

Заборонено проведення масових заходів серед дітей та дорослих в приміщеннях.

До всіх автоперевізників доводиться вимога щодо необхідності придбання деззасобів та проведення обробки салонів транспорту міського та міжміського сполучення після кожного рейсу. У подальшому рекомендовано здійснювати зазначені обробки з профілактичною метою.

Керівникам організацій, установ, підприємств, незалежно від форм власності, необхідно ввести посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення дезінфекційних заходів.

Управління праці та соціального захисту населення має здійснювати контроль за людьми похилого віку та з обмеженими можливостями, які залишились без  піклування, – організувати доставку до дому продуктів харчування, ліків тощо.

Новокаховський відділ поліції має максимально обмежити пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби.

Вводяться обмежувальні заходи в лікарняних закладах щодо відвідування хворих. З метою забезпечення максимальної госпіталізації хворих з тяжкими формами перебігу грипу (в першу чергу дітей, вагітних та осіб похилого віку), наказано передбачити перепрофілювання або додаткове розгортання ліжок на базі конкретних відділень лікарень за необхідності.

Також приписано забезпечити систематичний моніторинг захворюваності на грип, ГРВІ та своєчасне інформування населення з цього приводу.