У Новокаховському міському суді відбувся урок справедливості

На минулому тижні, напередодні Дня працівника суду, в Новокаховському міському суді Херсонської області член Ради суддів України – суддя Марина Бойко провела Урок справедливості для  учнів 4-В класу Новокаховської ЗОШ №2.

Про це йдеться на сайті Новокаховського міського суду.

Біля входу маленьких гостей радо зустрічали головний консультант суду Світлана Добровольська та головний спеціаліст з питань персоналу Тетяна Полегенько. Діти вперше завітали до суду, тому з цікавістю оглядали приміщення, зали судових засідань, задавали запитання про роботу суддів та працівників апарату.

Суддя Марина Бойко розпочала урок з розповіді про призначення суду, мету його діяльності, спрямовані на справедливе вирішення спорів та суперечок, які дорослі не можуть розв’язати самостійно

Переглянувши мультиплікаційну історію «Кінь проти Хом’яка», школярі спробували стати суддями та самостійно вирішити спір між головними героями стрічки. Діти розділились на дві команди, і кожна наводила судді-ведучому вагомі аргументи на підтримку своєї сторони.

«Було дуже незвично чути з дитячих вуст серйозні міркування про порядок набуття права власності. Школярі виважено підійшли до розв’язання суперечки, намагалися віднайти справедливість та рівновагу при вирішенні справи», – наголосила суддя Марина Бойко по закінченні уроку.

Наприкінці юні гості засипали суддю запитаннями, з дитячою безпосередністю цікавлячись тим, як стати суддею, чому суддя носить мантію та нагрудний знак та як розглядаються судові справи. Фінальною крапкою зустрічі стало загальне фото на згадку.

Нагадуємо, що проведення Всеукраїнської акціі «Урок справедливості» ініційовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України (АРССУ) за підтримки Ради суддів України (рішення РСУ від 17.09.2018 №59).

Захід здійснюється в рамках реалізаціі грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».