У передсвяття в місті відбувся прем’єрний показ фільму про Нову Каховку

22 роки  тому в Україні був затверджений Основний Закон, який є гарантом  прав кожного громадянина та держави в цілому. Відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято – День Конституції.

Напередодні та безпосередньо  у  святковий  день у Новій Каховці  заплановане проведення низки культурних заходів, покликаних нагадати всім про те, ким ми є, у якій країні живемо і про ті одвічні цінності, любов до яких маємо плекати в серці.

Сьогодні, 27 червня,  урочистості з нагоди державного свята відбулись  у Палаці культури.

На початку за традицією присутні  виконали Державний Гімн України. З Днем Конституції новокаховчан привітав міський  голова Володимир Коваленко, який, зокрема, відзначив: «У нашій країні є документ, який визначає правила, порядок, відповідальність, права, обов’язки усіх нас.  Це Конституція. І, розмислюючи над тим, чому ж у нас в країні  досі щось не складається,  правильно як пазл, дійшов висновку:  у кожного з нас має бути ще своя, власна «конституція» – сформовані правила  етичної поведінки, відчуття відповідальності, совісті, честі, виявлення поваги один до одного, до минулого. Саме тоді наша держава житиме так, як мріяли ті, що сотнями років виборювали для нас свободу, мир та незалежність. Як мріють ті наші співвітчизники, які сьогодні, не шкодуючи життя, торують нам дорогу до мирного майбутнього.  В основному документі прописано усе, важливо тільки правильно  втілювати  в життя ці істини, а не лише на словах констатувати  першочергове значення Конституції. Хай нам в цьому допоможуть наша праця, переконання і Господь! Зі святом!».

Традиційно, в ході свята було запропоновано покласти квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в знак вшанування пам’яті борців за незалежність та демократію. Тож  студенти попрямували з Палацу і поклали вінок до підніжжя Кобзаря.

А тим часом у залі присутніх чекав перегляд документального  фільму про Нову Каховку.  Стрічку до 65-ччя   міста було знято за рішенням місцевої влади, при підтримці депутатського корпусу. Впродовж  року   працівники студії «Лад» відзняли  матеріал  і створили  фільм про наше молоде, квітуче місто-сад.

Після перегляду до присутніх у залі звернувся режисер стрічки, керівник студії «Лад» Сергій Марчевський, який подякував усім за допомогу в роботі і наголосив: Нова Каховка – місто, про яке неможливо розповісти усе в одному лише фільмі. Побачене на екрані – лише штрихи  до її «портрету».  В свою чергу, мер Володимир Коваленко подякував митцеві, вручив йому квіти та грамоту, а, звертаючись до присутніх, наголосив: «Ну  як після всього цього побаченого не любити наше місто ще більше?».

Тим, хто не зміг потрапити на прем’єрний показ,  радимо не засмучуватись: стрічку на великому екрані для новокаховчан планують показати у вересні.