У школі № 10 підвели підсумки екологічної акції “Живи органічно!”

Одним із завдань сучасної освіти є формування особистості та її життєвої й соціальної компетентностей. У процесі реалізації такого підходу до навчання в учнів формується позитивний світогляд,що ґрунтується на життєвій компетентності,соціальному становленні, комплексі дослідних  і комунікативних умінь і навичок.

З 2 по 6 жовтня  у  школі №10 Новокаховської міської ради відбулась щорічна інформаційно-просвітницька кампанія під гаслом «Живи органічно!», яку проводить  НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка» (Т. Козак)  за підтримки Шведського товариства охорони природи.

Мета акції – популяризація екологічно відповідального  органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування.

 Протягом тижня учні 11-А класу проводили просвітницьку роботу з інформування про те, що таке  органічні продукти і як їх розпізнавати; знайомства цільової аудиторії з принципами органічного сільського господарства (органічного землеробства і органічного тваринництва), які є універсальними для всіх країн, культур, форм власності і розмірів виробництва органічної продукції. Головними з них є:   органічне сільське господарство зберігає і зміцнює здоров’я ґрунту, рослин, тварин і людини як єдине і неподільне ціле – здоров’я екосистеми; воно засноване на живих екосистемах та природних циклах, працює спільно з ними, наслідує їх приклад  і допомагає зберегти їх цілісність і гармонію; базується на справедливих відносинах з навколишнім середовищем і рівних можливостях кожної людини. Не варто забувати, що органічне сільське господарство засноване на зберігаючих методах зростання рослин і на відповідальному підході до охорони здоров’я і благополуччя нинішнього і майбутніх поколінь і навколишнього середовища в цілому.

На уроках хімії  учні дізналися, що при виробництві органічних продуктів застосовують технології максимального збереження поживних речовин, дотримуються екологічних стандартів на всіх технологічних етапах та при реалізації. Відмовляються від ароматизаторів, барвників, консервантів та ГМО.

Заборонено рафінування, мінералізація та інші технологічні операції, які зменшують вміст корисних речовин в продукції. До того ж матеріали пакування екологічно чистого продукту виробляється з натуральної сировини. Отже,  якість харчування відіграє величезну роль в збереженні здоров’я  і  органічне сільське господарство має значні переваги для здоров’я людини.

                                                                              Т.  Нелепенко, вчитель хімії