У США та ЄС дали Україні поради щодо виборів

Делегація Національного демократичного інституту (США) та депутатів Європейського парламенту надала Україні 51 рекомендацію щодо підготовки до виборів у 2019 році. Ключові рекомендації були озвучені депутатами Європарламенту та західними експертами сьогодні під час прес-конференції, передає УНН.

У США та ЄС дали Україні поради щодо виборівТак, євродепутат Ребекка Гармс повідомила, що на зустрічі з головою парламенту України Андрієм Парубієм було обговорено необхідність впровадження пропорційної виборчої системи замість змішаної.

“Після зустрічі з ЦВК ми рекомендували парламенту внести внутрішньо переміщених осіб і трудових мігрантів у виборчий процес”, – додала Гармс.

У свою чергу директор програм регіону Євразії Національного демократичного інституту Лора Джуетт вказала, що Україні вкрай необхідно дотримуватися рівного гендерного представництва жінок і чоловіків.

“Кандидати мають будувати свої кампанії на конструктиві, спрямованому на об’єднання, а ЗМІ повинні зазначати, що це саме політична реклама, а не інформація”, – додала вона.

Депутат Європарламенту Дарюш Росаті наголосив, що підготовлені рекомендації спрямовані на те, аби вибори в Україні пройшли чесно і прозоро.

“Наші рекомендації спрямовані на те, щоб заохотити українську владу провадити ключові реформи у виборчому законодавстві і за його межами, які сприятимуть тому, щоб вибори були чесними і прозорими”, – пояснив він.

Додамо, 2019-й буде “роком виборів”. На 31 березня 2019 року призначені вибори Президента, а на осінь – парламентські.