У центрі Вашингтона відкрили грандіозний меморіал, присвячений голодомору в Україні

МонументАмериканці вкотре вшанували жертв геноциду українського народу. На церемонію відкриття скорботного пам’ятника прибули тисячі українців з різних куточків США та світу, а також представники інших національностей. Монумент встановлено неподалік будинку Конгресу, поруч із центральним вокзалом (Union Station), через який до американської столиці щороку потрапляє мільйони людей.

Зокрема, про подію повідомляють журналісти Тетяна Ворожко та Вахтанг Кіпіані на своїх сторінках у соціальній мережі Facebook. “Розпочалася церемонія відкриття Пам’ятника жертвам українського Голодомору біля приміщення Union Station у Вашингтоні. Людей дуже багато. Є і місцева преса. Співають американський та український гімни,” – написала пані Тетяна.

У свою чергу Вахтанг Кіпіані зазначиав: “7 листопада у столиці США відкрили монумент пам’яті жертв Голодомору-геноциду – саме ця формула значиться і в конгресовій резолюції. Отже, можна сказати – що Сполучені Штати офіційно визнали трагедії українських селян 1932-1933 рр. геноцидом. Було багато людей – думаю, що кілька тисяч. Були й білоруси та литовці – дзякуй & ačiū!”

На церемонії була присутня дружина Президента України Марина Порошенко. Перша леді виступила перед громадою та передала відео-звернення свого чоловіка. Марина Порошенко наголосила: “Сьогодні у Вашингтоні ми не просто відкриваємо Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми поминаємо кожну душу, кожну жертву і кожного мученика. Цей пам’ятник – воскресіння нашої національної пам’яті. І мені б дуже хотілося, аби цей постамент був засторогою злочинам проти людства і людяності в усьому світі.”

У церемонії брали участь відомі громадські діячі та політики США. Зокрема, прес-служба фонду Порошенка передає, що під час відкриття меморіалу транслювалося відео-звернення Президента США Барака Обами, зачитувались звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидата в Президенти, колишнього Держсекретаря США Хіларі Клінтон, конгресменів та сенаторів.

У своїй заяві Хіларі Клінтон наголосила, що цей монумент вшановує пам’ять кожного з мільйонів втраченого життя і є доказом дружніх зв’язків між США та Україною. “А також – це визнання тих, хто сьогодні бореться за майбутнє своєї країни. І обов’язок США – стояти разом, щоб допомогти українській владі обороняти свій суверенітет та підтримувати свої демократичні інститути”.

Звертаючись до багатотисячної громади на площі конгресмен Левін заявив: “Розповідаючи правду, можна перемогти тих, хто її заперечує”. У той же час конгресвумен Каптур наголосила, що перемогти народ, який відмовився ставати на коліна, – неможливо.

Тетяна Ворожко зазначила, що сенатор Сенді Левін є спонсором законопроекту, який дозволив встановити меморіал. За словами журналістки він говорив про те, що американці ніколи не припинять підтримувати Україну, яка будує демократичну та справедливу країну, монумент Голодомору має розповісти її трагічну історію. Також журналістка зауважила, що лист від Хіларі Клінтон, який зачитала Мелані Вірвер, закінчився словами “Слава Україні!”