У Туреччині здійснюється спроба військового перевороту: МЗС опублікувало заяву та відкрило гарячу лінію для українських туристів

АнкараВ Стамбулі та Анкарі неспокійно. Група турецьких військових здійснює спробу перевороту. Станом на 1:30 годину 16 липня в Анкарі вже пролунало 5 потужних вибухів. Постріли чутно в аеропорту Стамбула. Про це повідомляє кореспондент nk-online.tv з посиланням на світові ЗМІ, оглядачів та очевидців.

Мости над Босфором перекриті, аеропорти Стамбула і Анкари закриті, вулицями рухаються танки, в небі над містами літають вертольоти. За свідченням очевидців вертольоти відкривали вогонь по наземних цілях. Також мають місце перестрілки між військовими та поліцейськими. Повідомляється про трьох поранених біля мосту через Босфор.

Танками був оточений, а потім і обстріляний Парламент країни. Є заручники і арештовані з обох сторін конфлікту.

Відомо, що Грузія та Іран перекрили кордони з Туреччиною.

Місце перебування президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана невідоме. Разом з тим, він вже виходив в ефір та закликав населення виходити на вулиці та протистояти армії. Відомо також, що люди забрали зброю у декількох військових та оволоділи декількома танками.

Світові політики реагують на ситуацію наразі нейтрально та закликають до стабілізації ситуації.

МЗС України на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook опублікувало інформацію для туристів, які зараз перебувають у Туреччині: “У зв’язку з подіями в Туреччині просимо громадян України зберігати спокій, не брати участь у масових заходах, слідкувати за повідомленнями МЗС, Департамент консульської служби МЗС України та Ukrayna Ankara Büyükelçiliği/ Посольство України в Турецькій Республіці. Українські дипломати в Туреччині працюють у режимі підвищеної готовності. Гаряча лінія #МЗС України: +38 044 238 16 57. Гаряча лінія Генконсульства України в Стамбулі: +90 530 612 5577.”