Учасники національного автопробігу «Тільки машини – на запчастини!» завітали до Нової Каховки

Продовжується акція «16 днів проти насильства», під час якої Херсонська обласна організація «Успішна жінка», яку очолює Анжела Литвиненко,  разом з начальником відділу Департаменту соціального захисту  Ігорем Погорілим Ігорем організували національний автопробіг за маршрутом Херсон – Берислав – Нова Каховка – Херсон під гаслом «Тільки машина – на запчастини». Вчора, 2 грудня, учасники та організатори акції завітали до Нової Каховки, де відбулась зустріч зі студентами Новокаховського політехнічного коледжу, за сприяння відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорто Новокаховської міськради.DSCN0389

 Студентам широко висвітлили проблему торгівлі людьми та показали короткометражний фільм «Життя на продаж».

«Торгівля людьми – третій по прибутковості після торгівлі зброєю та наркотиками вид злочинної діяльності, – зазначила Анжела Литвиненко. За оцінками ООН, виключно на торгівлі людьми організовані злочинні угрупування заробляють 3,5 млрд. доларів щороку. Незважаючи на те, що держави вживають заходів для попередження та запобігання цьому явищу, воно продовжує катастрофічно поширюватися в нашому суспільстві. Особливо загрозливою стає ситуація у сфері торгівлі дітьми та жінками.

За словами спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Анни Кліщевської, у першому  півріччі 2015 року в Україні встановлено статус ОПТЛ – 86 чоловік, 55 осіб не виявило бажання отримати статус. За видами: перше місце – трудова експлуатація, сексуальна, жебракування, вилучення органів, продаж малолітніх дітей.

Основні причини:

– Низькі заробітки більшої частини населення.

– загальне зниження життєвого рівня населення;

– слабка матеріальна забезпеченість;

– Нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок).

Кожен студент отримав буклети-рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми наступного змісту:

 1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.
 2. Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
 3. Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 або 0 800 505 501 безкоштовно.
 4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину..
 5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
 6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.
 7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
 8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
 9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.DSCN0382 DSCN0385 DSCN0387
  DSCN0393

DSCN0391