Учасників АТО з Нової Каховки нагородили відзнаками Президента на Кам’янській Січі

Вчора, 23 вересня, на Кам’янській Січі, у селі Республіканець, відбувся перший фестиваль козацької слави “Кварта”.

В цьому  одному з найбільш знакових історичних місць Херсонщини зібралися представники організацій українського козацтва, діячі культури, байкери, а також жителі  області  – шанувальники активного відпочинку, які вирішили відвідати свято, незважаючи на несприятливий прогноз погоди, – повідомляє “Херсон онлайн”. 

Фестиваль відкрився церемонією підняття державного прапора України. Всі  присутні взяли участь у спільній молитві за загиблими в боях за Батьківщину, а потім разом поклали квіти до надмогильного хреста останнього лицаря Запоріжжя Костя Гордієнка.

Згодом  відбулось козацьке коло, під час якого було вирішено, що в майбутньому на Кам’янській Січі з’являться ще два пам’ятних хреста: на честь козацьких отаманів Василя Єрофеєва та Якима Богуша.

Як інформує прес-служба Херсонської ОДА, фестиваль «Кварта» продемонстрував справді грандіозну програму козацької слави: ярмарки етновиробів, виставки творів народних майстрів з козацької та державотворчої тематики, майстер-класи та багато іншого.

Кулінарні майстри розкрили перед учасниками смак та розмаїття української кухні, а для шанувальників історії науковими співробітники Херсонського обласного краєзнавчого музею проводилися екскурсії.

Крім того, всі гості фестивалю мали змогу відвідати «Містечко майстрів», де можна доторкнутися до секретів наших майстрів, своїми руками зкувати підкову на щастя, або зліпити горщик для молока, чи зробити із соломи ляльку-мотанку для коханої, або навчитися вишивати хрестиком.

Знаковою подією фестивалю стало нагородження військових – учасників антитерористичної операції на сході.  Серед них – і новокаховчани.

Аби вручити нагороди мужнім землякам на Кам’янську січ завітав міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. Разом з головою Бериславської районної державної адміністрації  Олександром Гомоном мер привітав учасників АТО з Днем міста, який Нова Каховка святкувала того дня, та вручив їм відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Нагороди отримали наші земляки: Анатолій Санін, Роман Мелих, Борис Масюткін, Віталій Панахов, Андрій Дергачов, Євген Перекрестенко, Андрій Хлань, Олександр Донгаузер, Андрій Тищенко та Сергій Омельяненко.

Нагадаємо: нещодавно   на урочистостях   з нагоди відзначення першої річниці з проведення зборової підготовки військовозобов’язаних підрозділів територіальної оборони Херсонсщини такі ж нагороди отримали новокаховчани Дмитро Марков та Михайло Нечеса.