Учні Дніпрянської школи відвідали історичну перлину Херсонщини – Кам’янську січ

12 жовтня учні Дніпрянської школи здійснили мандрівку Бериславщиною. Вони мали змогу відвідати історичні місця цього краю, які приносять йому славу та є його гордістю.dscn1688

Спочатку юні краєзнавці  побували в  унікальній пам’ятці дерев’яного культового зодчества запорозьких козаків – Введенській  церкві. Її унікальність полягає в тому, що саме тут зберігається  чудотворна ікона, старовинний дерев’яний хрест та Євангеліє 1697 р. А ще цікавою особливістю цієї церкви є те,  що вона зібрана без жодного цвяха.

Потім учні  відвідали історико-культурну пам’ятку «Кам’янська Cіч», яка знаходиться у с. Республіканець.У період козацької доби вона була важливим  адміністративним  та військовим центром  Війська Запорозького Низового. На сьогоднішній день – це єдина Січ, де збереглися основні її складові частини, зокрема, залишки козацьких куренів, Січового майдану, виробничих майстерень, козацький цвинтар. Ці землі, оточені мальовничими степовими схилами та лісовими балками, понині зберегли частину своєї первісної краси.

Завдяки архітектурним залишкам,  діти мали можливість  на власні очі побачити чи не єдине вціліле місце козацької столиці, доторкнутися до героїчних сторінок минулого, отримати незабутні враження і дізнатися багато нового і цікавого з життя-буття січовиків.

А ще діти побували у с. Червоний Маяк. Головною пам’яткою якого  є Свято-Григорівський–Бизюківський оборонний монастир.  Учні побачили  не лише залишки палацового комплексу, печери-катакомби, а й помилувалися краєвидами  Каховського водосховища та зрозуміли  одну важливу річ: Херсонщина – це історична перлина України.dscn1660 dscn1665 dscn1670 dscn1697 dscn1710

 

Раїса Фединяк, заступник директора з виховної роботи Дніпрянської ЗОШ