Учні Новокаховського НВК №2 діляться враженнями після відвідин Хортиці

Ми,  учні 8-А класу НВК №2    ( класний керівник Мицко Н. А.) «засвіт встали», вирушаючи в далеку путь – до Запорізької області на острів Хортиця.

У народі кажуть, краще раз побачити, ніж сто разів почути. Тому й вирішили ми відвідати край козацької слави, познайомитися з особливостями, загадками й таємницями легендарної братаниці Дніпра.

 П’ять годин дороги з улюбленими піснями, влучними жартами, нескінченними розмовами пролетіли непомітно, дарма що їхати довелось  однією з «найкращих автомагістралей» України.

І ось ми на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Нас цікавило все: ремесла, побут і житло козаків, резиденція гетьмана й кабінет головного писаря, козацький архів і колекція люльок (куди там сучасним електронним цигаркам!), і двадцятиметрова дерев’яна церква, і різноманітні  види зброї… Уважно слухаючи екскурсовода, старалися побільше запам’ятати й сфотографувати те, що зацікавило. Побачили, дізналися нове й ще раз переконалися: козаччина – це славна й цікава сторінка в історії України.

 Неабияке враження справив на нас виступ козацького кінного театру, який супроводжувався пострілом гармат, боєм тулумбасів, національною музикою. Хвацькість, стрімкість, молодецтво наїзників дивували щомиті, а майстерне володіння зброєю, складні трюки викликали бурю емоцій і шквал аплодисментів. Це дивовижне, неймовірне шоу ми запам’ятаємо назавжди.

  Не залишили нас байдужими і дніпровські пороги, і велетень Дніпрогес, і красиве Запоріжжя зі своїм «Макдональдсом»…

Пізно ввечері, уже затемна, як козаки з походу, ми повернулися до Нової Каховки. Усі були втомлені, але задоволені, що відвідали одне із семи чудес України, поглибили свої знання з історії, ще більше здружилися і визначили маршрут наступної подорожі.

Щиро дякуємо нашим батькам і класному керівникові за подаровану незабутню екскурсію на Хортицю.

                                      Учні 8-А класу НВК №2