Учні Нової Каховки повернуться до занять з 1 лютого

Сьогодні, 29 січня 2016 року, у Новій Каховці відбулось чергове засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки.

Про це повідомляє власний кореспондент “НК онлайн”.

Присутні обговорили  ситуацію у місті, пов’язану із захворюваністю на ГРВІ, грип та пневмонію. За інформацією начальника Новокаховського міського управління Головного управління держсанепідслужби у Херсонській області Валерія Живця, з 22 по 28 січня у місті зареєстровано 345 випадків гострих респіраторних захворювань (грипу – 73 випадки, пневмоній – 24), що складає 50,5 на 10 тисяч населення при епідпорозі для даного тижня – 64,4. Показник захворюваності дітей до 18 років від загальної кількості захворілих складає 46,4%, з них діти до 4 років – 61,25%.

Позитивну динаміку у бік зменшення захворюваності відзначив і головний лікар ЦМЛ Ігор Гайдаманчук. Він також повідомив, що за останню добу до реанімації жоден хворий на пневмонію не потрапив.

Підводячи підсумки, комісія вирішила відновити навчальний процес в освітніх закладах Нової Каховки з 1 лютого.

«Два тижні пройшло, ми відстаємо від навчальних програм, треба надолужувати. Тож вважаю, що доцільно відновити навчально-виховний процес», – додала начальник відділу освіти Оксана Якубова.

На завершення Валерій Живець запропонував затвердити ряд профілактичних заходів, проведення яких має впроваджуватися до кінця епідсезону (до квітня). Крім того, за його словами, наприкінці лютого прогнозується чергова хвиля захворюваності.

До вашої уваги повний текст розпорядження комісії.

Згідно рішенням міської Комісії з питань ТЕБ та ІТС протокол № 3 від 29.01.2016 року :

 1. Головам: Таврійської міської ради Різаку М.І., Дніпрянської селищної ради Білому А.А., Райської сільської ради Ковалю І.І. в термін до 31 березня 2016 року заборонити проведення масових заходів серед дітей та дорослих в закритих приміщеннях.
 2. Начальнику відділу освіти міської ради Якубовій О.О. в період до 31 березня 2016 року забезпечити щоденне проведення огляду дітей у дитячих закладах з обов’язковою термометрією, хворих дітей негайно ізолювати, не допускати до роботи працівників з ознаками грипу та ГРВІ
 3. Відділу освіти Міської ради, керівникам вищих навчальних закладів I- II та ІІІ-ІV рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів поновити навчальний процес у школах та інших учбових закладах міста з 1 лютого 2016 року.
 4. Начальнику відділу: галузей економіки виконавчого комітету Новокаховської міської ради Мандебурі Т.В. довести до відома всіх автоперевізників вимогу щодо необхідності продовження в період до 31 березня 2016 року проведення обробки салонів транспортних засобів міського та-міжміського сполучення після кожного рейсу..
 5. Керівникам Організацій, установ, підприємств :

5-І. Протягом опалювального сезону вжити заходів щодо забезпечення необхідного температурного режиму в приміщеннях, насамперед в лікувальних закладах, дитячих колективах, школах, підприємствах, організаціях.

До кінця епідсезону забезпечити проведення дезинфекційних заходів та провітрювання у дитячих дошкільних, освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закладах культури, на підприємства, в організаціях та установах незалежно від форм власності.

 1. Начальнику Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Живцю В.В. в період до 31 березня 2016 року:
 • Посилити нагляд за протиепідемічним режимом у дитячих дошкільних, освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закритих дитячих колективах
 • Забезпечйти подачу до Головного управління ДСЕС у Херсонськійобласті щоденної їа потижневої інформації про захворюваність на грип та ГРВІ.
 • Забезпечити систематичний моніторинг на грип та ГРВІ першочергово в організованих колективах, а також осіб з тяжким перебігом хвороби.
 • Своєчасно готувати матеріали для оперативного інформування місцевих органів влади для прийняття рішення про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів.
 • Головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка»Гайдаманчуку І.І., КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» Зшченко 3.1. в період до 31 березня 2016 року:
 • Ввести обмежу вальні заходи в лікувально-профілактичних закладах щодо відвідування хворїїх.
 • Проводити забір матеріалу для дослідження на грип та ГРВІ згідно наказу МОЗ від 04.12.20,09 р. ЛД922.
 1. Начальнику Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Живцю В.В., головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка» Гайдаманчуку І.І., КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» Зінченко 3.І., редакції газети «Нова Каховка» та редакції міського радіо щотижня, в період до 31 березня 2016 року, інформувати населенця про перебіг епідемії грипу, тенденції її розвитку, ефективність здійснення протиепідемінних заходів з метою підвищення свідомого ставлення людей до ситуації що склалася. Продовжувати проведення серед населення роз’яснювальної роботи з проблемних питань, пов’язаних з епідемією.
 2. В термін до 29 січня 2016 року начальнику управління з питань НС та ЦЗН міської ради Бараріченко О.І. оприлюднити рішення комісії ТЕБ та НС через засоби масової інформації.

Контроль за виконанням рішення покласти на начальника Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби  у Херсонській області Живця В.В.