Учні “одягнули” школу №3 у вишиванку

 День 18 травня в ЗОШ №3, як і в більшості навчальних закладів міста,  минув під егідою святкування Всесвітнього дня вишиванки. Від  самого ранку у всієї шкільної родини напрочуд був гарний та піднесений настрій. Око милували різнобарвні вишиті сорочки, в які одяглися дорослі та малі. У фойє школи лунала музика, транслювалися ролики, присвячені українській вишиванці.

З впевненістю можна сказати, що українська вишиванка – це справжній витвір мистецтва. З давніх давен при вишивці рукодільниці  створювали певні орнаменти, вкладаючи в них глибокий зміст. В кожному регіоні України були свої улюблені кольори та візерунки, більшість орнаментів дарувала нашим пращурам сама природа. Аби поринути у світ народознавства та глибше познайомитися з етнічним самобутнім брендом – українською вишивкою, класні колективи дослідили види орнаментів у певному регіоні і представили свій проект у вигляді візерунків на класній дошці,  малюнків, рушників чи серветок, створених у колі сім’ї. Діти мали нагоду презентувати свою роботу під час екскурсій по класам, завітавши на Миколаївщину чи Рівненщину, Волинь або Закарпаття. А у центральному фойє школи всіх присутніх зустрічали імпровізовані українець та українка в національних вишитих костюмах, притаманних саме Херсонщині. Таким чином кожен міг ознайомитися не тільки зі структурними особливостями одягу, а й з елементами орнаменту нашого регіону.

Ключовим моментом цього дня став загальношкільний флешбом «Розмалюй Україну». Всі учні вийшли на шкільний майданчик, аби разом «одягнути» фасад школи у вишиванку. Згодом на подвір’ї з’явився український віночок, а на шкільному плаці школярі намалювали  народний оберіг – вишитий рушник з хлібом-сіллю на ньому.

Після шкільних заходів тридцять учнів школи стали учасниками міської акції, під час якої виконали Гімн України та здійснили святкову ходу до пам’ятника  Т.Шевченку. Колектив третьої школи вітає громаду міста з Всеукраїнським днем вишиванки і бажає миру та злагоди.

Галина Фірсовазаступник директора з ВР ЗОШ №3