Учні школи №5 дбають про чистоту Дніпровського узбережжя

За вікном – чарівні весняні дні. Саме у цей час жителі починають активно відпочивати на природі. Іноді навіть не замислюючись над тим ,що можуть своїми вчинками завдати шкоди. Актуальною лишається проблема забруднення берегів Дніпра та прибережної лісової зони.

-Для Таврійська стан нашої  блакитної артерії є дуже важливим. Ми живемо в районі водосховища, саме тому учні 8-10 класів взяли  участь у конкурсі «Міжнародний День Дніпра» в 2015 та 2016 роках (керівники – вчителі ЗОШ №5 О. Кузьміна  та Л. Веснянко), – розповідають педагоги школи №5. –  Дітям, після вивчення загальної характеристики природних умов запропоновано розробити варіанти виходу із кризової ситуації. А щоб проблему зрушити з місця почали з прибирання лісової зони на березі Каховського водосховища, агітаційно масової роботи. В цьому році учні 10 класу (кл. керівник О. Кузьміна ) ЗОШ № 5 (директор В. Нестерович) зробили свій внесок для збереження прибережної зони р. Дніпро, вже втретє взявши участь у Міжрегіональному проекті «Дніпро». Після закінчення навчального процесу діти та вчителі відправились на «битву зі сміттям», озброївшись необхідним знаряддям, яке надала Новокаховська міська екологічна організація МАМА-86 (Куратор Т. Козак). Кількість бруду на березі вражала своїми масштабами, але спільними зусиллями учасники акції досягли чудових результатів. Сповнені вражень, учні засвоїли важливий урок на все життя.

Подібні заходи повинні проводитись регулярно, виховуючи у людей любов до природи, толерантне ставлення до всього, що нас оточує. Природа – це  не храм, а майстерня, і людина в ній працівник.