Учнів Новокаховського електротехнічного ліцею посвятили у козаки

13 жовтня, напередодні Дня захисника України та українського козацтва,  у Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї відбулася урочиста посвята у козаки.

Того дня до навчального закладу  завітали поважні гості – міський голова Володимир Коваленко, керуючий справами виконкому  Василь Акуленко, клірик Свято-Андріївського собору архімандрит Іларіон, командир першого зенітно-ракетного дивізіону 160-ї зенітно-ракетної бригади (м. Одеса).

Після підняття державного прапора директор ліцею Олександра Карпенкова привітала учнів, педагогів, присутніх. Бажаючи щасливої долі, вона висловила надію на те, що Пресвята Покрова захистить усіх нас від негод і негараздів. Володимир Коваленко і Василь Акуленко отримали по комплекту польової форми і, переодягнувшись, вони стали безпосередніми  учасниками посвяти.

Головний осавул округу, генерал-майор козацтва Леонід Леонтьєв зачитав наказ про створення у ліцеї підрозділу «Сокіл», до якого входять і хлопці, і дівчата. Вони проголошували козацьку клятву, потім ставали на коліно. Головний осавул нагадував їм про шаблю, яка прославляє ратними бойовими подвигами,  про нагайку, що може добряче пройтися по  спині за провину. Першим посвятили в козаки мера, який теж спробував, що таке козацький нагай. Не надто милував при посвяті Леонід Леонтьєв і дівчат, примовляючи про суворих чоловіків.

Новоспеченим  козакам і козачкам присвоїли військові звання і козацькі прізвиська.

Під час урочистостей грамотами нагородилиткращих спортсменів, учасників змагань і обласних спартакіад. Завдячуючи зусиллям викладача вищої категорії Олександра Дуденка, вихованці ліцею постійно посідають призові місця.

Після нагородження усіх запросили випробувати свої сили –  подолати відкриту нещодавно на спортивному майданчику смугу перешкод. Тож, як-то кажуть, козацькому роду нема переводу!