Учням школи №3 розповіли про місцеве самоврядування

Як ми вже інформували, у Новій Каховці триває Європейський тиждень місцевого самоврядування. Вчора, 19 жовтня, на «круглий стіл» до активних старшокласників школи №3 завітали депутати міської ради Сергій Хоменко та Олександр Афанасьєв.

Директор школи Ірина Дубас, як до того ж є членом міськвиконкому,  представила дітям гостей та акцентувала: «Перед вами – успішні, самодостатні, толерантні, амбітні люди, які представляють наші інтереси у міській раді.  Сьогодні у вас є унікальна нагода не лише дізнатися усе, що ви хотіли з приводу роботи ради, її принципів і засад, а й задати питання які вас непокоять, а можливо навіть  розвіяти певні міфи і чутки. Оскільки нарікань на місцеву владу і депутатів зокрема у нашому суспільстві можна почути чимало. Пройде зовсім небагато часу і ви також, здобувши професію, станете депутатами, бізнесменами, мерами, керівниками. Тож сьогодні можете запитати про вас, що вас цікавить і використати ці знання в подальшому.

Про Європейський тиждень місцевої демократії, історію його запровадження, завдання й мету школярам розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Фірсова.

В ході спілкування з гостями діти дізнались, що місцеве самоврядування – це право територіальної громади (жителів міста) самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Мова йшла про структуру і принципи роботи нашого місцевого парламенту, обов’язки депутатів, формування  профільних комісій і т. д.  Також  учасники зустрічі говорили про проблеми громади, які покликаний вирішувати депутатський корпус, про плани і проекти, що найближчим часом заплановано реалізувати у Новій Каховці.

Наприкінці зустрічі учні охоче задавали питання, цікавились, яким же чином можна стати народним обранцем і працювати на благо громади. Гості побажали  старшокласникам гарно навчатись, бути активними, наполегливими, ініціювати власні ідеї та проекти, в яких можуть розраховувати на підтримку депутатів. Аби мати більш повне уявлення про роботу депкорпусу учнів запросили відвідати одне із найближчих засідань сесії Новокаховської міськради.