Україна переходить на посилений режим безпеки: що це означає?

аваковУкраїнські силовики переходять на посилений режим роботи у зв’язку з терактами у Парижі, які сталися вночі з 13 на 14 листопада, – повідомляє телаканал “Новини 24”.

Із цього приводу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступив із офіційною заявою, в якій пояснив, що означають ці посилені заходи безпеки.

Чи означає це, що в Україні є загроза терактів?

Прямих попереджень про теракти не було. Ці заходи здійснюються з метою попередження дестабілізації ситуації в Україні.

Скільки це триватиме?

Наступні два тижні.

Які об’єкти посилено охоронятимуть?

На посилений режим охорони переводяться ключові об’єкти інфраструктури України (аеропорти, вокзали, автостанції, метрополітени, траси та мости державного значення, об’єкти військово-промислового комплексу тощо), дипломатичні установи, місця масового скупчення людей (в тому числі і виборчі дільниці).

Хто здійснюватиме посилену охорону?

Буде задіяно весь особовий склад органів внутрішніх справ (Національна поліція, Національна гвардія, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна прикордонна служба).

Що правоохоронці можуть вимагати від українців?

Представники правоохоронних структур можуть зупиняти громадян та перевіряти документи і автотранспорт.

Які рекомендації українцям від МВС?

Аваков просить громадян утриматись від дій, які можуть бути використані деструктивними силами та спровокувати загрозу громадській безпеці. Також МВС закликає бути пильними та негайно інформувати правоохоронні органи про осіб, поведінка чи зовнішній вигляд яких викликає підозру, та підозрілі предмети.