Україна потрапила до топ-10 країн із найбільшими витратами на продукти

Україна ввійшла до десятки країн світу, мешканці яких витрачають на продукти найбільше грошей. Про це у Facebook повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає УНН.

Україна потрапила до топ-10 країн із найбільшими витратами на продукти“За даними Міністерства сільського господарства США, Україна входить до десятки країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети та алкоголь — до п’ятірки. Українці 2016-го витратили 38% від усіх доходів на продукти. 8,1% на алкоголь та сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи становить 46,1%”, – написав він.

Водночас, за словами Дорошенка, найменше на продукти та шкідливі звички витрачають американці.

“Американці позаминулого року витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь та сигарети, що становить загалом 8,3%”, – написав експерт.

Серед європейських країн, найменші витрати на продукти та шкідливі звички – у британців: 8,1% та 3,8% відповідно.

“Останнє місце, за даними дослідження, у Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60% (від своїх доходів, – ред.)”, – розповів Дорошенко.

Поряд з цим, за сукупними витратами сімей на погані звички українці входять до п’ятірки країн світу з найбільшими витратами.

“Вперед ми пропустили лише Естонію, Білорусь, Угорщину та Чехію”, – резюмував він.

Нагадаємо, минулого року уряд скасував держрегулювання цін на соціальні продукти. Про різке здорожчання харчів унаслідок такого кроку тоді попереджали і експерти, і політики.

Зокрема, на думку нардепа Сергія Тригубенка, дане рішення уряду призвело до падіння купівельної спроможності населення з одночасним подальшим зростанням соціальної напруги в суспільстві.

Окрім того, нардеп висловив сподівання, що з часом питання “вільних цін” буде додатково врегульовано.