Україна та США підписали угоду про кредитні гарантії на мільярд доларів

У присутності Президента Петра Порошенка відбулось підписання Декларації про наміри та Угоди про гарантії запозичення на мільярд доларів між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Впевнений, що ми відбудуємо нашу державу – Президент на підписанні Угоди про надання Україні допомоги 1 млрд доларів США

Про це інформує кореспондент nk-online.tv з посиланням на  прес-службу глави держави.

Президент зазначив, що результатом сьогоднішнього підписання стане ще більш ефективна співпраця України і США. Домовленість про це була досягнута під час його візиту у Вашингтон, зустрічей із президентом США Бараком Обамою, з віце-президентом США Джозефом Байденом. “Це є свідченням того, що США для України є надійним стратегічним партнером”, – сказав Порошенко.

Глава держави висловив впевненість, що слідом за підписанням Угоди про надання нашій державі допомоги у сумі до $1 млрд, відбудеться підписання і документу про нашу співпрацю з МВФ, іншими фінансовими організаціями, отримання макрофінансової допомоги з боку ЄС: “Це буде сприяти економічному зростанню України”.

“Я дуже вдячний США за таку своєчасну і важливу допомогу нашій державі. Впевнений, що за допомогою світової коаліції на підтримку України ми відбудуємо нашу державу”, – підкреслив Порошенко.

За словами Глави держави, щойно стало відомо про те, що буде підписано угоду про макрофінансову допомогу, всесвітньо відоме Міжнародне рейтингове агентство Moody’s одразу ж переглянуло свій прогноз щодо курсу української гривні, українські цінні папери на європейському ринку покращили свої показники і “це є символом того, що інвестори вірять в Україну”.

“Сьогоднішня наша спільна домовленість – це є і спільний фронт протидії зовнішній агресії проти України з боку Росії. Там не хочуть, хочу сказати, що там навіть бояться нашого успіху”, – зазначив Президент та додав, що головне побажання наших воїнів – поки ми воюємо проводьте реформи, ми хочемо повернутись з фронту в іншу країну.

У свою чергу, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав підписання важливим кроком Президента та нової України на шляху до стабільності та економічного зростання, додатковим стимулом реформ, які вже проводяться, і свідченням виконання зобов’язань США перед народом України.

“Підписання Угоди про кредитні гарантії є свідченням помітного та суттєвого прогресу реформ в Україні, які Вам, пане Президенте та українському уряду вдалося досягнути”, – він.

Джефрі Пайєтт також зазначив, що ця угода, як і попередні кредитні гарантії, сприятиме реалізації програм Міжнародного валютного фонду. Україні вдалося зробити значні структурні реформи за останні два роки.

“Я особисто та Сполучені Штати Америки висловлюємо свою підтримку та високу оцінку Вашому лідерству, пане Президенте, в контексті призначення нового Генерального прокурора і особливо у тому, як розвивається наше співробітництво з офісом Генерального прокурора України Юрія Луценка”, – сказав Посол США в Україні. Він також додав, що це призначення та реформи прокуратори сприятимуть не лише побудові сприятливого інвестиційного клімату та стабільного економічного зростання України, а й відновить довіру українського суспільства до влади.

Посол Пайєтт привітав Президента, Прем’єр-міністра та Голову Верховної Ради з вчорашнім успішним голосуванням за зміни до Конституції в частині правосуддя та назвав його надзвичайно важливим сигналом для міжнародного співтовариства і поділився своїм враженням від того, як Верховна Рада продемонструвала свою єдність. «Це важливий сигнал для світу – Україна має єдність, а політичні сили підтримують Вас, пане Президенте, на шляху реформ до європейської і демократичної України. І ми вітаємо вас з цим досягненням», – сказав Посол. Він також повідомив, що сьогодні в Україні перебуває велика делегація американських конгресменів, що є дуже важливим і знаковим для подальшого розвитку та поглиблення співпраці між США та Україною.

В церемонії підписання також взяв участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. З української сторони документи підписав міністр фінансів Олександр Данилюк, з американської – в.о. директора Американського агентства міжнародного розвитку Джоел Сандефур.