Україна вимушено обмежила постачання електроенергії в Крим

ges

Україна вимушено обмежила постачання електроенергії в окупований Крим. Електроенергію півострову дає тільки одна лінія електропередач, яка йде з Нової Каховки, – про це повідомляє “Преса України“.

Жителі Криму 26 листопада відчули на собі, що півострів не тільки залежав від поставок прісної води з материкової частини України, але і отримував звідти електроенергію.

У результаті В Криму відновилася практика віялових відключень світла у великих містах, тоді як про ситуацію в невеликих населених пунктах інформації у відкритих джерелах немає. Раніше компанії «Крименерго» і «Севастопольенерго» вдавалися до віялових відключень на початку вересня.

З чотирьох високовольтних ліній, якими з’єднані Крим і материкова Україна, в роботі залишилася тільки одна – Каховка-Джанкой. З 17 листопада лінія Каховка-Островська виведена в ремонт, а Мелітополь-Джанкой і Каховка-Титан були відключені сьогодні.

Основна проблема з постачанням електроенергії в Крим полягає в тому, що Росії перестала постачати вугілля для українських тенплоэнергостанций. Хоча вони потребують щомісяця в 1 мільйон тонн вугілля для нормальної роботи.

Окупаційну владу Криму раніше попереджали, що при виникненні дефіциту електроенергії в Україні будуть обмежені її поставки на півострів. На даний момент запаси вугілля в Україні не дозволяють забезпечити ТЕС взимку.