Українська тенісна сенсація Марта Костюк заявила про бойкот турнірів у Росії

Після перемоги на минулорічному юніорському Australian Оpen про киянку Марту Костюк дізналася вся Україна. Нещодавно вона вперше виступила вже на дорослому Australian Open, де стала наймолодшою учасницею в історії турніру, яка дісталася третього кола змагань. Марта поступилася у двох сетах лише співвітчизниці Еліні Світоліній, яка нині входить у п’ятірку найсильніших тенісисток світу. Українська тенісна сенсація дала розгорнуте інтерв’ю Главкому.

glavcom.ua

Серед іншого дівчину запитали і про її ставлення до агресії Росії на Донбасі і в Криму та участі в турнірах, що проходять в цій країні.

Коли ви виграли юніорський Australian Оpen, то почали виступ після гри зі слів «Слава Україні». Що вкладаєте у ці слова, що значить для вас бути патріотом?

Для мене багато значить патріотизм. Мені за честь представляти свою країну на змаганнях. Люблю, коли лунає наш гімн, завжди сльози навертаються на очі. Я дуже люблю Україну. Намагаюся де тільки можна розмовляти українською мовою. Свого часу я була на Майдані, навіть ночувала, там було дуже класно. Це була чисто моя ініціатива. Коли мама мене забирала, я плакала, не хотіла іти звідти.

Чи розпитують вас за кордоном про війну на Донбасі, що відповідаєте?

Так, звичайно люди за кордоном цікавляться подіями в Україні. Більшість переконана, що всі проблеми на Сході та Півдні України ідуть з Кремля. Співчувають та підтримують. Мені дуже боляче дивитися на людей, які там страждають. Я захоплююся героїзмом наших солдатів, волонтерів, людей, які віддають своє життя за нашу Батьківщину. Це надає мені сили і впевненості на тенісному корті. Мені є на кого рівнятися, брати приклад і захищати Україну на тенісному фронті.

У Москві і Санкт-Петербурзі є відомі турніри. Вам пропонували на них виступити?

Так, була пропозиція, але я відмовилася. І поки на Сході будуть бойові дії я вважаю недоречним брати участь у змаганнях, які проводяться у Росії.

Читайте повне інтерв’ю на сайті Главкому.