Українське Різдво: у Львові відбулась традиційна хода звіздарів

Звіздарі8 січня 2016 року мешканці та гості Львова могли спостерігати дивовижне дійство: майже тисяча українців з різних куточків країни, вбравшись у народний одяг, ходила містом з величезними яскравими зірками ручної роботи. Про це повідомляє кореспондент NK-Online.

Спочатку звіздарі (майстри, що створюють або відновлюють традиційні українські різдвяні зірки) зібралися на площі біля Домініканського собору, та, отримавши благословення священнослужителів, рушили середмістям, співаючи колядки та граючи на музичних інструментах.

Цьогоріч головним символом свята стала Зірка Миру. Вона виконана у ніжно-блакитному кольорі, з білим голубом в центрі і словами: “Слава Богу на висоті, і мир людям на землі”.

Фестиваль “Спалах Різдвяної звізди” організували ГО “Обереги” та Музей народної архітектури та побуту у Львові. Серед учасників заходу були переселенці з Криму, Луганської та Донецької областей, котрі раділи можливості долучитися до святкового дійства, відвідати майстер-класи, створити власні зірки й урочисто пронести їх містом.