Український паспорт утримує високі позиції в глобальних рейтингах

В глобальному рейтингу паспортів, з якими можна вільно пересуватися світом, український документ займає 32 місце. Про це йдеться на сторінці Global Passport Power Rank, передає NK-Online.tv.

Тепер українці можуть без отримання візи відвідати не 119, а 120 країн світу, хоча за декілька місяців український паспорт перемістився з 30-ї на 32-гу сходинку. Цю позицію Україна ділить з азійськими країнами – Макао і Тайванем.

Очолює ж рейтинг Сингапур. Власники паспорту цієї країни можуть відвідувати без отримання візи 159 країн світу.

Що стосується наших сусідів, то тут немає сюрпризів: західний блок – серед лідерів списку. А от Росія пасе задніх. Росіяни можуть відвідувати без віз 108 країн світу, серед яких переважають економічно відсталі країни Африки, Карибського басейну та Південної Америки, які є партнерами РФ. В рейтингу російський паспорт займає 41-шу сходинку.

В ще скрутнішій ситуації знаходиться білоруський паспорт. Без віз жителі Білорусі можуть відвідати тільки 71-ну країну світу. Паспорт знаходиться на 56-й сходинці в рейтингу.

Нагадаємо, 12 червня офіційно стартував безвізовий режим між Україною та ЄС. Відтоді Україна домовилась про запровадження безвізового режиму з ще декількома країнами світу. Це вперше різко підвищило позиції українського паспорту в глобальних рейтингах.