Укренерго: Можливе виникнення аварійних ситуацій у Херсонській та Миколаївській областях

electroenergiya

Внаслідок аварійного відключення ПЛ 330 кВ Каховська – Джанкой та Каховська – Островська склалася ненормальна схема електричних з’єднань на ВРП 330 кВ ПС Каховська, при якій розімкнуті два з трьох полів 330 кВ.

Як розповідають в прес-службі Укренерго, в цих умовах можливе виникнення аварійних ситуацій, при яких споживачі, що отримують живлення від підстанцій 330 кВ Миколаївська, Херсонська та Каховська будуть живитись виключно по мережі 150 кВ з низькою надійністю.

Це означає можливі відключення споживачів на віддалених підстанціях при зниженні напруги та неможливість заживлення всіх споживачів при виникненні таких аварій. До зазначених підстанцій 330 кВ підключені розподільчі мережі від яких живляться обидва обласних центри, Бериславський, Новокаховський, Каховський, Горностаївський, Нижньосірогозький, Великолепетиський, Білозерський, Голопристаньскій, Цюрупинський, Скадовський райони Херсонської області та Снігурівський, Баштанський, Казанківський, Н.Бузький, Березнігуватський і частково Південний райони Миколаївської області, в яких проживає близько 1,5 млн. мешканців.

Крім того, після вимкнення ПЛ 220 кВ Каховська-Титан, знизилась надійність енергопостачання двох районів Херсонської області – Чаплинського та Каланчацького, що за нормальною схемою живляться від підстанції Титан, розташованої на території окупованої АР Крим. В цих районах проживає близько 65 тис. мешканців.

Після вимкнення ПС 220 кВ Титан, їх енергопостачання переведено і наразі здійснюється за резервною схемою від підстанцій Херсонобленерго, значно більш віддалених від споживачів цих двох районів. Цей фактор разом з фактом використання резервної схеми енергоживлення призводить до зниження надійності енергозабезпечення вищезгаданих районів Херсонщини, оскільки вони втратили головне джерело живлення – підстанцію Титан.

Проблеми енергозабезпечення Херсонської та Миколаївської областей можуть поглибитися у зв’язку з похолоданням та відповідним збільшенням споживання електроенергії побутовими споживачами, що може призвести до зниження напруги в кінцевих точках споживання до рівня нижче нормативного. Також можливі короткострокові відключення споживачів.