“Укргідроенерго”: Водопілля 2018 року за максимальними обсягами водного стоку очікується близьким до норми

ПрАТ «Укргідроенерго» інформує про готовність до пропуску води у весняний період. При нинішніх та прогнозованих гідрологічних і льодових умовах гідротехнічні споруди Київської ГЕС здатні забезпечити надійну та безаварійну роботу. Водопілля 2018 року за максимальними обсягами водного стоку очікується близьким до норми.

На разі спостерігається наступна гідрометеорологічна ситуація:

  • на річках басейну Дніпра зберігається режим стійкої підвищеної зимової межені з незначними добовими коливаннями рівнів води в межах норми.
  • амплітуда прогнозованих підйомів рівнів води складатиме 0,8-1,9 м на Дніпрі та Прип’яті, 0,8-1,6 м − на Десні та її притоках. Підвищення рівня води до 2 м є безпечним для інфраструктури населених пунктів та нормальної роботи гідроелектростанцій. На сьогодні вільний об’єм водосховищ дніпровського каскаду − 6,8 км³, в тому числі Київського – 0,65 км³, що є достатнім для безпечного пропуску максимальних витрат води та очікуваного об’єму водопілля;
  • на водних об’єктах наявний льодостав, товщина якого сягає 30 см. Товщина снігу на Київському водосховищі – 20-30 см, на Канівському та Кременчуцькому – 11-20 см, на решті водосховищ дніпровського каскаду сніг на льодовому покриві відсутній. Варто зауважити, що наявність снігу на льоду сприятиме сповільненню скресання та руйнування льодоставу, що полегшить процес пропуску водопілля;
  • проходження максимальних витрат очікується у строки, що є наближеними до середніх багаторічних показників. Очищення водосховищ дніпровського каскаду від льоду за попереднім прогнозом відбуватиметься в середині березня.

Робота Об’єднаної енергетичної системи України в період весняного водопілля традиційно буде зазнавати певного навантаження при регулюванні добового графіка споживання електроенергії, однак гідротехнічні споруди та обладнання всіх ГЕС і ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго» перебувають у працездатному стані і можуть виконувати своє функціональне призначення в запланованих режимах.

Тож пропуск весняного водопілля через водосховища дніпровського каскаду не матиме негативного впливу на гідротехнічні споруди, мостові переходи, об’єкти господарювання та інфраструктури.

Джерело: сайт ПрАТ “Укргідроенерго”