Умови Угорщини для підтримки України після рішення Венеційської комісії

В Угорщині заявили, що мають три очікування від України після оголошення рішення Венеційської комісії щодо українського закону про освіту. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час перерви на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС в Брюсселі, повідомляє Експрес.

За словами Сійярто, дії України мають повністю відповідати очікуванням ЄС, зокрема щодо нового закону про освіту, якщо вона серйозно вірить у свої прагнення до євроатлантичної інтеграції.

Глава МЗС Угорщини зазначив, що рішення Венеційської комісії, опубліковане сьогодні, є “абсолютно однозначним”, і викладені в ньому пропозиції не можуть тлумачитися двозначно.

За словами Сійярто, з документа “Венеціанки” зрозуміло, що “правильне рішення” – це внесення змін у 7 статтю закону “Про освіту.”   Сійярто заявив, що в цьому випадку уряд Угорщини має три очікування від української влади:

  • не обмежувати вже наявні права;
  • вести переговори з національними меншинами в Україні;
  • повністю виконати рекомендації Венеційської комісії.

“Угорщина не може підтримувати прагнення України у міжнародній політиці до тих пір, поки не відбудуться зміни”, – сказав Сійярто, додавши, що сподівається, що такі зміни відбудуться якомога швидше.