Унікальний проект автентичних вишивок – у Новій Каховці

Як ми вже інформували, 31 липня у картинній галереї Нової Каховки відбулась довгоочікувана подія – відкриття унікальної виставки  вишивки в рамках проекту «Відродження борщівської сорочки», який  стартував у Тернополі.

“Борщівські техніки – незабуті!”, – таке основне гасло даного проекту, а його мета – відшити зразки деталей автентичних борщівських сорочок задля відродження, поширення та збереження давніх технік народної вишивки. Учасниці – 24 майстрині зі всієї України, які відшивають 22 зразки давніми борщівськими швами. Розмір кожного полотна – 30х40 см. За основу взято схеми деталей борщівських сорочок Борщівського обласного краєзнавчого музею із книги Людмили та Олексія Покусінських “Борщівська народна сорочка”, які дослідили та відтворили самі ж автори. Автор та куратор проекту – Maya Yurckevych (Майя Юркевич), упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс.

Нагадаємо, що в рамках проекту у галереї проводяться майстер-класи з вишивки. З цим неповторним ммистецтвом новокаховчан та гостей знайомить член Національної спілки майстрів народного мистецтва Даніела Іванюш, яка приїздить до рідної Нової Каховки з Дрогобича – міста, де мешкає нині.

Начальник відділу культури і туризму Наталя Зарудна відзначила грамотою Даніелу Іванюш за співпрацю з картинною галереєю міста та популяризацію народного мистецтва серед мешканців Нової Каховки і передмістя.

Виставка триватиме лише тиждень. Тому, шановні новокаховчани, поспішайте!