Управління Держпраці провело семінар для керівників житлово-комунальних підприємств та ОСББ Нової Каховки

Семінар, ініційований ГУ Держпраці, відбувся 28 вересня у Новій Каховці щодо дотримання вимог правил безпеки систем газопостачання під час експлуатації побутових газових приладів та димових і вентиляційних каналів з метою запобігання виникненню аварій та нещасних випадків.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпраці.

Захід проведено за підтримки Новокаховської міської ради та за участю представників ПАТ «Херсонгаз». На семінарі були присутні 52 керівники житлово-комунальних підприємств, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, голови кварталів приватного сектору м. Нова Каховка, які експлуатують внутрішньо-будинкові системи газопостачання, а також представники підприємств, що здійснюють перевірку та чищення димових і вентиляційних каналів.

Головний державний інспектор ГУ Держпраці Євгеній Кравченко детально зупинився на обставинах та причинах нещасних випадків, які сталися цього року під час експлуатації систем газопостачання. Зокрема зазначено, що всі аварії, пов’язані з використанням газу в побуті відбулися з причини грубого порушення Правил безпеки систем газопостачання.

Довідково: на території Херсонської області протягом минулого опалювального сезону сталося три нещасних випадки, пов’язані з використанням побутового газу.  В них постраждало 6 осіб,  2 з яких смертельно.

Зважаючи на причини травматизму при використанні побутового газу, під час семінару було акцентовано увагу на основних вимогах Правил безпеки систем газопостачання під час експлуатації внутрішньо-будинкових систем газопостачання, а саме побутових газових приладів та димових і вентиляційних каналів, та необхідності своєчасного та якісного проведення робіт з технічного обслуговування та ремонту.

Про зміни у законодавстві щодо проведення планового технічного обслуговування побутових газових приладів споживачів слухачам розповів начальник Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз» Олексій Панков. Відповідно до нового чинного законодавства (Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 30.09.2015 року № 2494), змінюються шляхи оплати послуг за технічне обслуговування внутрішньо-будинкових газопроводів та газового обладнання між власником об’єкта газопостачання (квартири) та газорозподільним підприємством.

Семінар за тією ж темою відбувся і у місті Таврійськ. Водночас Головним управлінням підготовлено Перелік суб’єктів господарювання, які отримали дозволи територіального органу Держпраці у Херсонській області на технічне обслуговування систем газопостачання та газовикористовуючого обладнання.