Новокаховське УПСЗН: прийди та перевір, чи маєш ти право на субсидію

З урахуванням прийнятих змін в законодавстві  із травня 2018 року  субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично.

 Для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
 • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
 • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в загальній сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її протягом двох місяців;

Особливу увагу необхідно звернути громадянам, які отримували субсидії в опалювальний сезон, що з травня 2018 р. до розрахунку субсиді включають доходи членів сімї осіб із складу зареєстрованих в домогосподарстві.

Тому громадянам, за адресою яких чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою,  необхідно звернутися з новою заявою та декларацією для розрахунку субсидії з травня 2018 р.

У разі ненадходження від отримувачів субсидії інформаціїї про членів сім’ї зі складу домогосподарства, які зареєстровані за іншою адресою субсидія буде призначена автоматично.

Але, якщо в результаті проведених перевірок буде виявлено, що ненадання заявником інформації призвело до неправомірного призначення субсидії (завищенного розміру) незаконно нараховану субсидію доведеться повернути до бюджету в повному обсязі!

З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства (не зареєстрованих у житловому приміщенні!), яке звернулося за призначенням субсидії.

Про що необхідно повідомляти органи соціального захисту населення

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

 • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
 • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
 • зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
 • зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
 • зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
 • наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуло під час отримання субсидії необхідно повідомити незалежно від розміру вартості транспортного засобу;
 • здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

При цьому в разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

 Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради