УПСЗН попереджає: своєчасно сповіщайте про зміни у ваших родинах для вчасного перерахунку субсидії

На території Новокаховської міської ради протягом опалювального сезону 2017–2018 років державною допомогою у вигляді житлової субсидії скористувалось близько 15 тис. домогосподарств.  

Для багатьох сімей отримання субсидії стало суттєвою підтримкою в оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги, насамперед – за газ та електрику, які використовувались для обігріву житла.

Не зважаючи на те, що програма житлових субсидій існує далеко не перший рік, на сьогодняшній день мають місце непоодинокі випадки невиконання громадянами умов отримання субсидії. Після виявлення цих фактів нарахування допомоги припиняється, а незаконно отримані державні кошти доводиться частково чи повністю повертати.

Вкотре звертаємось до всіх отримувачів субсидій: не забувайте, що у разі будь-яких змін у складі вашої родини, на яку оформлена субсидія (хтось помер, зареєструвався або знявся з реєстрації), необхідно протягом одного місяця повідомити про це управління соцзахисту. Це необхідно для того, аби потім не повертати гроші та щоб у подальшому не виникли непорозуміння при подальшому перерахунку та нарахуванні субсидії.

Таким чином, якщо у вас змінюється склад сім’ї, то отримувач субсидії на наступний місяць має подати новий пакет документів (заяву та декларацію) для призначення (перерахунку) субсидії.

Повертати субсидію в повному обсязі доведеться, якщо ви, або члени вашої родини, на яких разом нараховано субсидію, своєчасно не надали інформацію про здійснення покупки чи витрат на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Субсидії призначаються не враховуючи  ці витрати, але потім, якщо при проведенні перевірки (верифікації) ця інформація стає відома податковій службі або соціальним працівникам, то людям доведеться повернути гроші, що за них сплатила держава у вигляді субсидії на оплату ЖКП.

В більшості випадків при цьому викривається покупка нерухомості чи транспортного засобу заявниками чи іншими членами родини, на яких була оформлена субсидія.

Також нагадауємо, що для призначення субсидії сукупний дохід родини (домогосподарства) обчислюється з урахуванням доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за які враховуються доходи. Тому батьки, які мають дітей, та яким у цьомуу періоді сповнилося  14 років, і які отримали ID-картки, мають звернутися до управління соцзахисту та надати копію відповідного документу. Ця інформація необхідна для отримання довідки про доходи з Державної фіскальної служби для призначення субсидії на новий період. За відсутності цих документів (ID-картки дитини, якій сповнилось 14 років) нарахування на наступний період субсидії не буде проведено.

Також ризикують залишитися без субсидії отримувачі субсидії, які не платять за «комуналку» і в них утворився борг.

При призначенні субсидії на наступний термін враховується наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати будь-якої житлово-комунальної послуги. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін призначатися не буде. Тому для отримання права на призначення субсидії з травня 2018 р. на новий період рекомендуємо заздалегідть  перевірити стан розрахунків за спожиті послуги, в т.ч. їх обсяги за наявності лічильників та сплатити заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.