УПСЗН попереджає: не накопичуйте борги за комунальні послуги, бо залишитесь без субсидії!

21 лютого 2018 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 114 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка застосовується з 1 січня 2018р.

Внесені постановою зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання  населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, спрямовані на врегулювання проблемних питань відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства та ОСББ/ЖБК нарахованих населенню субсидій.

Згідно із внесеними змінами витрати на утримання будинків та прибудинкових територій та надання інших послуг ОСББ та ЖБК відшкодовуються на поточні рахунки, відкриті у комерційних банках (раніше – на рахунки в органах Казначейства).

Станом на 01.03.2018 р. заборгованость перед ОСББ та ЖБК за нарахованими субсидіям погашена по січень 2018 р. включно.

Також збережено можливість отримання громадянами наприкінці опалювального сезону частину коштів невикористаної субсидії на природний газ та електроенергію, які використовувались для обігріву житла.

Важливо нагадати, що через місяць завершується опалювальний сезон  2017-2018 рр., а з ним – і період нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги.

Згідно вимог чинного законодавства при призначенні субсидії на наступний термін враховується наявність на 1 травня 2018 року простроченої понад два місяці заборгованості з оплати будь-якої житлово-комунальної послуги. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін призначатися не буде.

Для своєчасної реалізації свого права на державну допомогу рекомендуємо заздалегідть  перевірити стан розрахунків за спожиті послуги, в т.ч. їх обсяги за наявності лічильників та сплатити заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.