Урок мужності в музеї історії міста. Крути: подвиг і трагедія

Двадцяте століття залишило нам у спадок події, які що у минулому, так і на сьогодні не втрачають своєї актуальності, і потребують осмислення історії боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

Одна із трагічних подій знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

Ми схиляємо голови – перед Героями, які віддали свої життя за вільну Україну.

29 січня цього року виповнюється 100 років відтоді, як у бою під станцією Крути загинули 300 київських студентів і гімназистів. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

До музею історії міста Нова Каховка на урок мужності «Крути: подвиг і трагедія» прийшли учні 6 класу НВК №2.

Під час виховного заходу діти дізналася про велику трагедію, яка сталася 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 км. від Києва. На основі документальних фактів екскурсовод музею Наталія Ільницька розповіла про запеклий 5 годинний бій між 4-тисячною більшовицькою армією та загоном з київських студентів і бійцями вільного козацтва. Бій був нерівний. Молоді воїни билися відчайдушно, виявляючи зразки хоробрості. Скільки юнаків полягло під Крутами, досі достеменно не відомо, чоловік триста, а може й більше. Крути, без сумніву, були, є і будуть, завдяки героїзмові молодих студентів, однією з найгероїчніших сторінок нашої історії.

Присутні переглянули уривки з документальних фільмів «Пам’ятай про Крути» та  хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв.

«Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як  герої».

Василь Криволап